10-lecie działalności Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 1. PSP AK

Grupa osów -działaczy Stowarzyszenia 1 PŁK SP AK pozuje do wspólnego zdjecia z gestem wzniesionych, otwartych dloni - symbol 10 lat działalnosci stowarzyszenia

Edukują, popularyzują historię naszego regionu, dbają o miejsca pamięci, uczestniczą w projektach Instytutu Pamięci Narodowej i samorządów, współpracują z jednostkami wojskowymi i wieloma instytucjami – działalność członków Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 1. Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej ze Słopnic jest wielowymiarowa, potrzebna i niezwykle wartościowa. Podkreślali to w swoich wystąpieniach uczestnicy uroczystości z okazji 10-lecia istnienia stowarzyszenia. Powiat Limanowski podczas wydarzenia reprezentował Józef Jaworski Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego.

Uroczyste podsumowanie pierwszej dekady funkcjonowania grupy rekonstrukcyjnej odbyło się 15 maja w remizie OSP w Słopnicach Górnych, gdzie mieści się Izba Pamięci. Jubileusz był okazją do wspomnienia początków stowarzyszenia, a także uhonorowania tych, którzy przyczynili się do jego rozwoju. Podczas gali członkowie stowarzyszenia wręczyli medale osobom, które w szczególny sposób wspierają ich działalność.

Podziękowania za współpracę otrzymali także samorządowcy powiatu limanowskiego, gmin Dobra, Kamienica i Tymbark. Starostę Mieczysława Urygę i wicestarostę Agatę Zięba reprezentował Józef Jaworski – członek Zarządu Powiatu Limanowskiego. Wójt Paweł Ptaszek skierował do członków stowarzyszenia okolicznościowy list gratulacyjny. Pochodzący ze Słopnic ppor. Krzysztof Kęska w przemówieniu podkreślił, że jest dumny ze zmian, jakie zachodzą w jego rodzinnej miejscowości. Wpływ na ma również patriotyczna działalność stowarzyszenia.

W tak wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć tortu, a wszyscy goście odśpiewali „Sto lat”.

Źródło,fot.: TV28

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content