10. Wyścig Górski w Powiecie Limanowskim już za nami!

Starosta i wicestarosta wręczają puchary

Zakończył się Jubileuszowy 10. Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą odbywający się na terenie powiatu limanowskiego od 27 do 29 lipca. Dopisała nie tylko pogoda, ale przede wszystkim kibice i goście oraz dobre humory i prawdziwie sportowe emocje. W wydarzeniu oprócz przedstawicieli Powiatu Limanowskiego w osobach – Jan Puchała – Starosta Limanowski, Tomasz Krupiński – Przewodniczący Rady Powiatu, Mieczysław Uryga – Wicestarosta Limanowski, Wojciech Włodarczyk – Członek Zarządu oraz Radni Powiatowi: Ewa Filipiak, Czesław Kawalec i Józef Pietrzak, udział wzięli m.in.: Wiesław Janczyk – Poseł na Sejm, Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, a także przedstawicie samorządów lokalnych z terenu Powiatu Limanowskiego – Wicewójt Gminy Limanowa Marian Mąka, Wójt Gminy Laskowa Piotr Stach, Wiceburmistrz Miasta Limanowa Wacław Zoń, Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Stanisław Młyński.

– Już 10 raz w powiecie limanowskim odbywa się Wyścig Górski, na który licznie przyjeżdżają zawodnicy, aby móc ścigać się na odcinku Stara Wieś – Ostra. To wydarzenie to wielka promocja dla naszego powiatu, który w tym czasie tak licznie odwiedzają turyści. Uczestnicy imprezy mogą przeżyć tutaj emocje, ale także podziwiać uroki powiatu limanowskiego, do którego przy tej okazji serdecznie zapraszam! – mówił podczas Wyścigu Starosta Limanowski Jan Puchała.

Starosta dla TVP Kraków

W celu zachęcenia do odwiedzania naszego powiatu, a także udzielenia turystycznych informacji, Powiat Limanowski miał swoje stoisko, do którego w trakcie przerw między wyścigami oraz po ich zakończeniu, chętnie zaglądali turyści, ale także mieszkańcy powiatu. Mogli oni dowiedzieć się w jakie miejsca warto wybrać się, aby aktywnie spędzić czas i zobaczyć piękne widoki, jednym z takich miejsc są właśnie trasy na Mogielicy, którymi żywo interesowali się odwiedzający. Goście stoiska poza informacją otrzymali również drobne upominki i materiały turystyczne.

stoisko promocyjne

 

W pierwszy dzień wyścigu puchary dla zwycięzców wręczył Wojciech Włodarczyk Członek Zarządu, który pogratulował zwycięzcom Samochodowych Górskich Mistrzostw Polski – W imieniu władz Powiatu Limanowskiego składam gratulacje na ręce zdobywców najlepszych wyników podczas pierwszego dnia Wyścigu Górskiego Limanowa-Przełęcz pod Ostrą, który był 5 i 6 Rundą Mistrzostw Polski. Cieszę się również, że z roku na rok powiat limanowski odwiedza coraz większa liczba turystów, którzy oprócz uczestnictwa w tym wydarzeniu, zachwycają się pięknem jego krajobrazów. 

wojciech włodarczyk

 

W drugim dniu, w oficjalnej uroczystości rozdania pucharów wzięli udział Mieczysław Uryga Wicestarosta Limanowski oraz Jan Puchała Starosta Limanowski, którzy gratulowali pobitych rekordów – Gratulacje wszystkim, którzy wzięli udział wyścigu, ponieważ jest to sport który wymaga ciężkiej pracy, precyzji oraz opanowania, a na te muszą pracować zarówno Ci, którzy osiągnęli dzisiaj najlepsze wyniki, jak również Ci, którzy okazali się o sekundy wolniejsi. Pragnę podziękować kibicom za to, że to dzięki Wam zawodnicy otrzymują motywację do działania i wsparcie. Dziękuje również organizatorom i wszystkim zaangażowanym w przebieg wyścigu oraz życzę wszystkiego co najlepsze – mówił Wicestarosta.

Wtarosta i wicestraosta podzcas rozdania nagród

Relacje z przebiegu oraz zwycięzcach 10. Wyścigu Górskiego możecie przeczytać na stronie naszego powiatu.

 

Link poniżej:
Relacja Wyścig Górski (sobota 28.07.2018 r.)

Relacja Wyścig Górski (niedziela 29.07.2018 r.)

 

Zapraszamy również do fotorelacji:
Zdjęcia (sobota 28.07.2018 r.)

Zdjęcia (niedziela 29.07.2018 r.)

image_pdfimage_print

Udostępnij