100 tys. zł. na zakup karetki dla limanowskiego szpitala. Starosta podpisał umowę.

To już kolejna umowa, którą podpisał w tym roku wojewoda małopolski Piotr Ćwik, a która potwierdza przyznanie dofinansowania na zakup karetki. Tym razem środki w wysokości 100 tys. złotych trafią do powiatu limanowskiego. W imieniu powiatu umowę z wojewodą podpisał starosta limanowski Mieczysław Uryga.

– Bardzo mocno stawiamy na wymianę taboru medycznego. Dzięki rządowemu Programowi Wymiany Ambulansów do naszego województwa trafi 16 nowych karetek. Niezależnie od niego w miarę dostępnych w budżecie wojewody środków przekazuję kolejnym powiatom dofinansowanie takie jak to, które otrzyma Limanowszczyzna. Gratuluję Szpitalowi Powiatowemu w Limanowej. Z pewnością nowy ambulans nie tylko zwiększy komfort i bezpieczeństwo transportu pacjenta, ale także zapewni sprawny dojazd na miejsce wezwań – mówi wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

W powiecie limanowskim działa 6 zespołów ratownictwa medycznego (ZRM) typu P (podstawowe, bez lekarza), w tym:
– 5 ZRM całodobowych – 2 w Limanowej i po 1 w Wilkowisku, Kamienicy i Mszanie Dolnej.
– 1 ZRM 16-godzinny w Mszanie Dolnej.

W powiecie działa także 1 Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Powiatowym im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej.

-To dla mnie ogromna radość, że dzięki niej limanowski szpital zakupi nowy ambulans, który z pewnością usprawni działania ratowników i przede wszystkim będzie on dużym udogodnieniem dla pacjentów – poinformował Starosta Limanowski.

image_pdfimage_print

Udostępnij