Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

tel: 18 33 37 800

11. edycja Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą oficjalnie podsumowana!

Podsumwanie Wyscigu Górskiego limanowa - Przełęcz pod Ostrą 2019

8 października w Karczmie „Matras” w Limanowej podsumowano tegoroczną edycję wyścigu samochodowego, cieszącego się ogromną popularnością wśród miłośników sportów motorowych tak w kraju, jak i za granicą.  W konferencji podsumowującej 11. Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą uczestniczyli m.in. przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga wraz z Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewą Filipiak, którzy przekazali najlepsze życzenia i gratulacje dla całego zespołu limanowskiego Auto Moto Klubu za koordynację wyścigu oraz jego bezpieczny przebieg.

Oprócz organizatorów, podczas imprezy podsumowującej obecni przedstawiciele mediów, a także służb porządkowych regionu m.in. podinsp. Dorota Tokarz – Komendant Powiatowy Policji w Limanowej oraz mł. bryg. mgr inż. Wojciech Frączek – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

Cieszę się, że po raz kolejny udało się nam na terenie naszego powiatu przygotować imprezę sportową na tak dużą skalę. Przed nami kolejne lata, w których mam nadzieję wyścig wciąż będzie pomyślnie realizowany. – powiedział Starosta Limanowski. –  Ze strony Powiatu Limanowskiego dołożymy starań, aby zmodernizować dalszy odcinek trasy wyścigu, co pozwoli na przeprowadzenie przyszłorocznych zawodów – zapewnił Mieczysław Uryga.

Podsumwanie Wyscigu Górskiego limanowa - Przełęcz pod Ostrą 2019

W samochodowych rozgrywkach wzięli udział najlepsi kierowcy z całego świata. Niezwykle wysoki poziom organizacji wydarzenia i jego międzynarodowa ranga, każdego roku bez względu na panującą aurę, przyciągają rzeszę kibiców, śledzących zmagania zawodników na trudnej trasie liczącej 5493 metrów. Warto w tym miejscu raz jeszcze przypomnieć nazwisko tegorocznego zwycięscy. Został nim Włoch Simone FAGGIOLI z rekordem trasy wynoszącym 01:51,693. Na podium w tym roku stanęli również Christiana Merli oraz Christophe Lampert. Najszybszym wśród Polskich Kierowców okazał się Dubai.

TUTAJ  można zapoznać się z pełną tabelą wyników 11.Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą.

Dziękujemy organizatorom tej międzynarodowej sportowej imprezy, popularyzującej potencjał Ziemi Limanowskiej na całym świecie oraz wszystkim, którzy mieli udział w jej przygotowaniu i przeprowadzeniu. Podziękowania kierujemy również do kibiców tworzących niepowtarzalną atmosferę wydarzenia.  Liczymy na Państwa obecność podczas przyszłorocznej 12. Edycji Wyjściu Limanowa – Przełęcz Pod Ostrą!

Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z wczorajszej konferencji podsumowującej 11. Wyścig Górski.