11 LISTOPADA – PAMIĘTAJMY!

Przedstawiciele Powiatu Limanowskiego przy Pomniku Spotkań Pokoleń na Przełęczy Marszałka Edwarda Śmigłego – Rydza (Przełęcz Chyszówki).

11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość. Nasz kraj po 123 latach zniewolenia powrócił na polityczną mapę Europy. Co roku w tym dniu odbywały się uroczyste obchody, upamiętniające to wydarzenie. W tym roku jednak z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, a tym samym bezpieczeństwo nas wszystkich, dzień ten upamiętniono symbolicznie. Tegoroczne Święto Niepodlegołości, przybrało inny charakter niż dotychczas.

Pamięć tamtych dni uczcili przedstawiciele Powiatu Limanowskiego. Starosta Mieczysław Uryga, Przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Filipiak oraz Członek Zarządu Wojciech Włodarczyk złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod patriotycznymi pomnikami, znajdującymi się na terenie powiatu limanowskiego.

W Limanowej delegacja udała się przed pomniki Komendanta Józefa Piłsudskiego oraz Nieznanego Żołnierza na Rondzie Niepodległości.

Starosta Limanowski Mieczysław Uryga podczas skłdania wiązanki patriotycznej przed pomnikiem Komendanta Józefa Piłsudskiego na małym rynku w Limanowej

Zdjęcie pomnika Nieznanego Żołnierza na Rondzie Niepodległośc w Limanowej z patriotycznymi wiązankami.

Delegacja odwiedziła także pomniki patriotyczne zlokalizowane na cmentarzu parafialnym w Mszanie Dolnej, m.in. pomnik ofiar II wojny światowej, symbolizujący męczeństwo narodu polskiego i jego walkę o wolność.

Starosta Limanowski, członek Zarządu powiatu limanowskiego oraz przewodnicząca rady powiatu limanowskiego na cmentarzu. Starosta trzyma wiązanke patriotyczna, a członek zarządu i przewodnicząca rady niosą znicze.

Zdjęcie zlokalizowanego na cmentarzu parafialnym w Mszanie Dolnej,pomnik ofiar II wojny światowej z białoczerwonymi flagami.

Starosta Limanowski i członek zarządu limanowksiego na cmenatrzu trzymają w rękach znicze. W śródku stoi przewodnicząca rady trzymająca wiązankę patriotyczną.

Przedstawiciele Powiatu Limanowskiego, nie zapomnieli również o tzw. Pomniku Spotkań Pokoleń na Przełęczy Marszałka Edwarda Śmigłego – Rydza (Przełęcz Chyszówki), gdzie posadowiony jest kamienny obelisk z 1938 r. oraz krzyż Piłsudskiego z 1928 r. Upamiętniają one walkę Legionów Polskich w 1914 r. W tym miejscu, co roku, 11 listopada odbywa się uroczysta msza święta.

Przedstawiciele Powiatu Limanowskiego przy Pomniku Spotkań Pokoleń na Przełęczy Marszałka Edwarda Śmigłego – Rydza (Przełęcz Chyszówki).

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content