11 listopada świętujemy 103. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości – życzenia dla mieszkańców powiatu.

11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości - Napis na tle flagi Polski, u góry herb powiatu

11 listopada będziemy obchodzić kolejną rocznicę niezwykle ważnego dla Polski wydarzenia. W roku 1918, nasz kraj odzyskał swoją suwerenność po 123 latach zaborów, a Polska powróciła na mapy Europy i świata, jako wolne i samodzielne państwo, choć doświadczone skutkami długich lat zaborów oraz dramatycznymi wydarzeniami.

Droga do niepodległości była trudna i naznaczona ofiarą pokoleń patriotów. Dzięki poświeceniu tych ludzi – kobiet i mężczyzn, przetrwała tożsamość narodowa, na której mogła być budowana niepodległa Ojczyzna. Niektórzy z nich, jak m.in. Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski, Roman Dmowski , Wojciech Korfanty, Wincenty Witos oraz Ignacy Daszyńscy zapisali się w sposób szczególny w historii, jako Ojcowie Niepodległości Polski i tak wspominamy ich dzisiaj, jak również wyznawaną przez nich ideę upragnionej wolności Ojczyzny , którą wspólnie, pomimo trudności, potrafili zamienić w czyn. Pamiętajmy jednak, że to wysiłek całego narodu  sprawił, że już niebawem będziemy obchodzić 103. Rocznice Odzyskania Niepodległości.

–  Życzę wszystkim mieszkańcom powiatu limanowskiego radosnego, bezpiecznego świętowania Narodowego Dnia Niepodległości  w atmosferze wspólnoty, jedności i zgody. Bez względu na różnice, każdy Polak i każda Polka nosi w sobie dziedzictwo bogatej i wielkiej historii Niepodległej i jednocześnie jest jej przyszłością. W czwartek 11 listopada postarajmy się, tak jak możemy,  wyrazić szacunek, wdzięczność oraz radość z Niepodległej. – życzy Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Życzenia dla wszystkich Małopolan składa również Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

Tego dnia w powiecie limanowskim będzie wiele okazji do świętowania Narodowego Dnia Niepodległości, w trakcie licznych uroczystości rocznicowych, organizowanych w tych dniach na terenie gmin naszego powiatu. Serdecznie Zapraszamy do wzięcia w nich udziału! Więcej o wydarzeniach 11 listopada br. w artykule: Uroczystości 11 listopada w Powiecie Limanowskim

Nowoczesny patriotyzm, zwłaszcza teraz, w czasie pandemii, wyraża się najpełniej w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych. Dlatego 11 listopada warto przyłączyć się do akcji zainicjowanej przez Wojewodę Małopolskiego Łukasza Kmitę oraz wspieranej przez Starostę Limanowskiego Mieczysława Urygę  „Zaszczep Się dla Niepodległej” .

„Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych”

/ J. Piłsudski/

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content