12 maja. Międzynarodowe Święto Pielęgniarek i Położnych

Plakat -Międzynarodowy Dzień Pielegniarek i Położnych

12 maja  obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Święto ustanowione zostało w 1973 roku, podczas meksykańskiego Kongresu Międzynarodowej Rady Pielęgniarek, w rocznicę urodzin Florence Nightingale (prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa zawodowego).

Prawdziwą wartość oraz misję tego odpowiedzialnego zawodu przypomniał czas epidemii Covid-19, kiedy pielęgniarki i pielęgniarze we współpracy z lekarzami „na pierwszej linii frontu” z oddaniem walczyli o zagrożone zdrowie i życie swoich pacjentów. Chociaż walka z każdą chorobą zawsze jest nierówna, właściwa opieka pielęgniarska, połączona z wiedzą i doświadczeniem ma decydujący wpływ na jej wygranie.

Dlatego w tym dniu w szczególny sposób dziękujemy wszystkim pielęgniarkom i pielęgniarzom pracującym w naszych przychodniach i szpitalach. Nie zapominamy również o położnych, które pomagają, towarzysząc kobietom i dzieciom w tak niezwykłym czasie jakim jest moment przyjścia na świat nowego człowieka.

Z okazji dzisiejszego pięknego święta, życzymy wszystkim pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym wielu sił oraz nieustannej motywacji do wykonywania swojej pracy, płynącej przede wszystkim z wdzięczności pacjentów, których otaczają opieką.

Dziękujemy za to, że jesteście !

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content