15 lat Domu Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej

Wicestarosta Limanowski Agata Zięba wraz z Zarządem i Radą składają zyczenia i gratulacje dla Pani Dyrektor DPS w Kasinie Wielkiej

Dyrekcja, personel oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej obchodzili wczoraj 28 listopada, 15 lecie swojej działalności. W jubileuszowych uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Wicestarosta Limanowski Agata Zięba, Przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Filipiak, Członek Zarządu Czesław Kawalec oraz Radni Powiatowi: Jan Puchała, Grzegorz Wójcik i Artur Żaba.

Jubileusz rozpoczęła msza święta w kościele Parafialnym w Kasinie Wielkiej, a po niej goście udali się do Domu Strażaka, aby uczestniczyć w oficjalnych uroczystościach. Dyrektor Domu Pomocy Społecznej DIANA w Kasinie Wielkiej Roma Mazgaj wraz z Prezesem Stowarzyszenia Wspierania Osób Psychicznie Chorych EGIDA Zygmuntem Kaletką powitali gości, a następnie odebrali gratulacje i życzenia.

Jubileusz rozpoczęła msza święta w kościele Parafialnym w Kasinie Wielkiej

– Dzisiejsze święto jest okazją do złożenia na ręce Pani Dyrektor, dla całego personelu Domu Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej, podziękowań za nieustannie otwartą postawę i wrażliwe na potrzeby drugiego człowieka serce. To dzięki Państwa opiece, którą świadczycie z pełnym zaangażowaniem pensjonariusze DPS mogą przebywać w miejscu, w którym czują się bezpiecznie i komfortowo – mówiła Wicestarosta Limanowski Agata Zięba.

Wicestarosta Limanowski Agata Zięba skłąda zyczenia i gratulacje dla Pani Dyrektor DPS w Kasinie Wielkiej

Pomoc niesiona drugiemu człowiekowi nigdy nie traci na wartości, wymaga jednak ogromnej cierpliwości i odpowiedzialności – za którą z naszej strony należą się szczególne wyrazy szacunku i uznania – podziękowała Wicestarosta, a następnie wraz z Zarządem i Radą Powiatu Limanowskiego przekazała na ręce Dyrektora DPS w Kasinie Wielkiej gratulacje i życzenia.

Dom Pomocy Społecznej ,,DIANA” w Kasinie Wielkiej powstał we wrześniu 2003r mieszcząc 30 osób. W wyniku rozbudowy w 2009 r. liczba ta zwiększyła się do 66 osób. Założycielem Domu był Zygmunt Kaletka obecny Prezes ,,EGIDY” Stowarzyszenia Wspierania Osób Psychicznie Chorych, które prowadzi Dom. Budynek Domu spełnia wszystkie wymogi i standardy Ustawy o Pomocy Społecznej i wiążących się z Ustawą Rozporządzeń, co potwierdza wpis do Rejestru Domów Wojewody Małopolskiego i wydane bezterminowe zezwolenie Wojewody Małopolskiego na prowadzenie Domu.

Dom zapewnia całodobową opiekę pielęgniarską. Posiada wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, psychiatrę, psychologa, terapeutę, fizjoterapeutę, dwóch pracowników socjalnych, pielęgniarki, opiekunki, personel pomocniczy.

fot.: DPS Kasina Wielka