21 medali oraz 3 miejsce drużynowo dla Goliński Team

27 października w Hali Widowiskowo-Sportowej w Wilkowicach odbyła się już czwarta edycja Grand Prix Beskidów Kyokushin Karate. Organizatorem turnieju był Bielski Klub Kyokushin Karate na czele z shihan Sławomirem Dubielem. Sędzią głównym zawodów był shihan Paweł Juszczyk. W zawodach wzięło udział 189 zawodników z 18 klubów z Polski, ale także ekipy z Łotwy i Ukrainy, wśród uczestników byli również przedstawiciele z terenu powiatu limanowskiego z Klubu Kyokushin Karate.

W tym roku Limanowski Klub Kyokushin Karate wystawił rekordową liczbę 29 zawodników w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych. Z tego 27 zawodników zdobyło łącznie 21 medali (4 złote, 6 srebrnych oraz 11 brązowych) co przełożyło się na 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Medale dla Goliński Team zdobyli:

 • Filip Dudek zajął III miejsce w kumite pierwszy krok
 • Karol Bugajski zajął III miejsce w kumite pierwszy krok
 • Miłosz Hamiga zajął I miejsce w kumite pierwszy krok
 • Szymon Pietryga zajął II miejsce w kumite pierwszy krok
 • Szymon Dyrek zajął III miejsce w kata
 • Bernard Zaczyński zajął III miejsce w kumite
 • Weronika Respekta zajęłą I miejsce w kumite
 • Alan Pękala zajął III miejsce w kumite
 • Julia Matląg zajęła II miejsce w kumite
 • Brajan Bulanda zajął III miejsce w kumite
 • Nikola Smorońska zajęła III miejsce w kumite
 • Olimpia Sułkowska zajęła III miejsce w kumite
 • Martyna Majda zajęła II miejsce w kumite
 • Zuzanna Trzupek zajęła III miejsce w kumite
 • Szczepan Wikar zajął II miejsce w kumite
 • Konrad Nowak zajął I miejsce w kumite
 • Konrad Drożdż zajął III miejsce w kumite
 • Wiktoria Kapera zajęła III miejsce w kumite
 • Krzysztof Malec zajął II miejsce w kumite
 • Kamila Zając zajęła III miejsce w kumite
 • Kacper Sukiennik zajął II miejsce w kumite
 • Mateusz Pławecki zajął I miejsce w kumite

Z zawodnikami przebywali shihan Zbigniew Goliński, sensei Marcin Guzik oraz sensei Tadeusz Dyrek, którzy sekundowali wszystkie walki naszych wojowników. Sempai Dawid Jasica oraz Mateusz Puch sędziowali wszystkie walki turniejowe jako sędziowie boczni. Gorący doping naszym zawodnikom zapewnili licznie zebrani rodzice.

Wszyscy spisali się fenomenalnie, prawie wszyscy zawodnicy zdobyli trofea medalowe. To bardzo dobrze świadczy o poziomie i umiejętnościach naszych zawodników. Pojechaliśmy bardzo liczną ekipą do Bielska Białej, zawodnicy walczyli bardzo dzielnie i to najbardziej napawa dumą cały nasz klub, że praca instruktorów i trenerów przynosi wymierne efekty. Gratulacje dla medalistów, ale również dla startujących, którym nie udało się zdobyć medalu. Niech przegrana będzie solidnym „motywatorem” do jeszcze cięższych treningów i większego zaangażowania na sali. OSU! – informuje shihan Zbigniew Goliński V dan.

 

źr.: www.karate.limanowa.pl

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content