25 lecie Kapłaństwa ks. dr. hab. Bogdana Węgrzyna

Starosta wręcza na ręce ks. Węgrzyna rzeźbę i składa życzenia

W minioną środę 23 maja w Szpitalu Powiatowym im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej odbył się Jubileusz 25- lecia kapłaństwa Ks. dr. hab. Bogdana Węgrzyna – byłego kapelana (od 1998 do 2010 roku) szpitala i hospicjum w Limanowej. W uroczystościach wziął udział Starosta Limanowski Jan Puchała.

Uroczystości Jubileuszowe rozpoczęła Msza Św. odprawiona przez Jubilata w kaplicy przy szpitalnej. Dalsza część odbyła się w budynku limanowskiego szpitala , gdzie na ręce ks. dr. hab. Bogdana Węgrzyna zaproszeni goście złożyli życzenia i gratulacje. Starosta Limanowski Jan Puchała  złożył życzenia – Niech dobry Bóg obdarza zdrowiem i pokojem, a Matka Boża ma swojej opiece i wyprasza potrzebne łaski. Niech krocząc za Chrystusem będzie Ksiądz mocny w wiarę, ubogacony w miłość i pełen nadziei na każdy dzień – mówił Starosta.

Starosta wręcza na ręce ks. Węgrzyna rzeźbę i składa życzenia

Ks. dr hab. Bogdan Węgrzyn w Szpitalu Powiatowym w Limanowej pracował od roku 1998. Przez 12 lat pełnił obowiązki kapelana szpitala i hospicjum. Za swoją posługę wśród chorych i umierających został wyróżniony ogólnopolskim tytułem przez ks. Kardynała Stanisława Dziwisza “Miłosierny Samarytanin Roku 2009″.