25 lecie Strażackiej Orkiestry Dętej „Tymbarski Ton”

starosta na zdjęciu ze strażakami

Dzisiaj Strażacka Orkiestra Dęta „Tymbarski Ton” obchodziła swój srebrny jubileusz. Na datę obchodów wybrano 19 maja, czyli dzień po urodzinach Wielkiego Papieża Polaka, który w jubileuszowych obchodach zajął czołowe miejsce.

To właśnie przy Wadowickim Dębie Pamięci Jana Pawła II rosnącym od dziesięciu lat w obrębie remizy OSP Tymbark spotkali się goście i członkowie „Tymbarskiego Tonu”, aby wspólnym śpiewem „Barki” – ulubionej pieśni Naszego Papieża, rozpocząć swoje święto.

Po Mszy świętej odprawionej w intencji członków orkiestry strażackiej, delegacje przeszły na tymbarski rynek, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. Życzenia dla „Tymbarskiego Tonu” złożyli włodarze z terenu powiatu limanowskiego. Starosta Limanowski Jan Puchała pogratulował ćwierć wieku istnienia Orkiestry, a następnie złożył życzenia dla członków na kolejne lata działalności.

Uroczystości na rynku zakończył występ artystyczny dzieci z Przedszkola Samorządowego im. H. Ch. Andersena w Tymbarku oraz dedykacja od orkiestry dla wszystkich gości w postaci odegrania poloneza skomponowanego przez Wojciecha Kilara.

Informacje o Wadowickim Dębie Pamięci JPII

Staraniem kierownika orkiestry Ryszarda Gawrona Dąb Pamięci JPII został przywieziony z Wadowic do Tymbarku w dniu 18 maja 2008 roku. W tym dniu na wadowickim rynku nasza orkiestra uczestniczyła w tradycyjnym koncercie pod nazwą „Strażacy w hołdzie JPII”.

Dąb posiada certyfikat nr 000514 i został zasadzony 26 lipca 2008 roku w czasie obchodów 130-lecia OSP Tymbark i 15-lecia Orkiestry.

Fakt zasadzenia jest udokumentowany w specjalnym protokole, którego jeden egzemplarz został przesłany do władz samorządowych Wadowic, a drugi znajduje się w Izbie Tradycji OSP Tymbark.