3 grudnia – Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Dzień 3 grudnia od 1992 roku, na mocy decyzji Zgromadzenia Ogólnego ONZ obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością.

To szczególne święto ma na celu zwrócenie uwagi na liczne wyzwania, z którymi na co dzień  mierzą się osoby niepełnosprawne, a także zachęcać społeczeństwa do tolerancji i wsłuchiwania się w głos osób o szczególnych potrzebach. To także okazja by docenić ich siłę i nieocenioną wartość, ponieważ pomimo różnych przeciwności, osoby niepełnosprawne mają w sobie odwagę, aby realizować swoje marzenia i same stają się wielką inspiracją dla innych.

W imieniu Zarządu oraz Rady Powiatu Limanowskiego, z okazji dzisiejszego święta życzymy wszystkim, którzy zmagają się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, aby każdy dzień był pełen radości, małych i oraz wielkich sukcesów i osiągnięć. Życzymy ponadto mnóstwa, tak zawsze potrzebnej, pogody ducha oraz jak najwięcej życzliwych, wspierających osób, z którymi wszystko staje się prostsze i z którymi można tworzyć bardziej otwarte, przyjazne dla każdego społeczności.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content