300 młodych karateków będzie rywalizowało w najbliższą sobotę w Limanowej ONE WORLD ONE KYOKUSHIN – Limanowa 2019

Już w najbliższą sobotę 15 czerwca 2019r. Limanowa kolejny raz stanie się centrum Karate Kyokushin. Wszystko za sprawą ósmej edycji Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży ”One World One Kyokushin”,który odbędzie się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3.

Organizowany w Limanowej turniej od samego początku cieszył się bardzo dużą popularnością, a z czasem został uznany za jedną z najlepszych imprez tego typu nie tylko w Polsce, ale i w Europie. W każdej edycji turnieju brało udział około 500 zawodników.

W tegorocznej edycji turnieju organizatorzy wprowadzili dość istotną zmianę – limit zawodników, którzy wezmą udział w turnieju. W tym roku w turnieju, którego pomysłodawcą
i organizatorem jest limanowski klub „ARS Klub Kyokushinkai” będzie rywalizowało 300 zawodników z 40 klubów z Polski, Czech, Litwy, Ukrainy i Węgier. Rywalizacja sportowa odbędzie się w konkurencji kata oraz kumite z podziałem na odpowiednie do wieku oraz wagi zawodników kategorie.

Projekt jest realizowany przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego.

Tradycyjnie już wsparcia dla organizowanego turnieju udzielili stali partnerzy klubu, tj.: Firma JONIEC, PDM Limdrog, Firma PAK-FOL, F.U.H. ELMAR Mariusz Kamenczak, IMPULS Contractor, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Starostwo Powiatowe w Limanowej i Szpital Powiatowy w Limanowej oraz Gmina Dobra, Bank PEKAO S.A. o/Limanowa, INTERSIEĆ, MARXAM Project, MARXAM Brewering, Pralnia Ekologiczna TIP-TOP, KULINAR”, Firma URYGUS.

Patronat honorowy nad turniejem objęli:
Józef Leśniak – Poseł na Sejm RP,
Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego,
Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski,
Jarosław Pachut – Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) -Region Limanowa,
Shihan Andrzej Drewniak – Wiceprezes Polskiego Związku Karate, Sekretarz Generalny Kyokushin World Federation.Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: TVP O/Kraków, Sprotowy24.pl, Gazeta Krakowska, Limanowianin.in.

Wszystkich zapraszamy na trybuny hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Limanowej i kibicowania młodym karatekom. Rozpoczęcie rywalizacji sportowej planowane jest na godzinę 1000, natomiast oficjalne otwarcie, podczas którego m.in. odbędą się widowiskowe pokazy zostało zaplanowane na 1400. Wstęp wolny.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content