36. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów w Małopolsce

W dniach 25 – 27 maja 2018r. w Małopolsce m.in. w naszym powiecie odbędzie się już po raz 36. wyścig kolarski juniorów pod hasłem „Złote Koło”. Uczestnicy będą się ubiegać o Puchar Marszałka Małopolski. Wśród organizatorów znajduje się również Starostwo Powiatowe w Limanowej.

W piątek (25 maja) będzie miał miejsce I etap wyścigu, który rozpocznie się o godz. 17.00 w Szczyrzycu, i poprowadzi poprzez Jodłownik, Mstów, Krasne Lasocice, Wolina, Łapanów, Gruszów, Dąbie, Krzesławice z powrotem do Szczyrzyca , gdzie planowane jest zakończenie o godz.19.00. Sponsorzy I etapu to: Starosta Limanowski oraz Wójt Gminy Jodłownik. Pełna trasa to ok. 80km (40km x2).

Kolejny etap będzie miał miejsce w sobotę (26 maja) – będzie to jazda indywidualna na 5 km. Rozpocznie się startem pierwszego zawodnika o godz. 10.00 w Drogini, a zakończy metą ostatniego zawodnika o godz. 12.00 w Brzezowej. Sponsorem tego etapu wyścigu jest Starosta Myślenicki.

W sobotę będzie miał miejsce również start wspólny, który zacznie się o godz. 17.00 w Łapanowie i poprzez Grabie, Zegartowice, Dąbie, Szczyrzyc, Dobra, Tymbark, Limanowa, Koszary, Rupników, Stare Rybie, Tarnawa, Zbydniów, Trzciana, Ubrzeż, zakończy metą o godz. 18.50 również w Łapanowie (Rynek) Są to łącznie 84km do przejechania, natomiast sponsorami III etapu są Wójt Gminy Łapanów, Wójt Gminy Trzciana, Urząd Gminy Łapanów, Urząd Gminy Trzciana.

Niedziela (27 maja) to już ostatni IV etap wyścigu, który obejmie trasę począwszy od Raciechowic o godz. 10.00 przez Dąbie, Zegartowice, Górę Św. Jana, Szczyrzyc, Skrzydlna, Wierzbinowa, Kobielnik, Lipnik, Klichów, Czesław aż do Raciechowic z powrotem, gdzie jest planowana meta o godz. 13.10. Pełna trasa to 106,5km (35,5km x3). Sponsorami tego etapu są Wójt oraz Urząd Gminy Raciechowice.

Na trasach planowanego wyścigu kolarskiego będą ograniczenia w ruchu drogowym. Na odcinkach poszczególnych etapów znajdą się służby porządkowe organizatora.

Oprac.: www.lapanow.pl

Fot.: www.klub.pless.pl