39. Karpacki Wyścig Kurierów pamięci Wacława Felczaka

Plakat - Wyścigu Kurierów

W dniach 29 kwietnia – 3 maja br. odbędzie się  39. edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów pamięci Wacława Felczaka. W zmaganiach sportowych weźmie udział 110 kolarzy z 20 krajów. Na trasie wyścigu znajdą się trzy z czterech krajów grupy Wyszehradzkiej – Węgry, Słowacja i  Polska, w której przeprowadzony będzie jeden z etapów.

Etap 2 wyścigu Piwniczna Zdrój – Niedzica Zapora odbędzie się 2 maja br. Trasa etapu przebiegać będzie mi.in. przez Powiat Limanowski. Na terenie Gminy Łukowica na Przełęczy pod Ostrą organizatorzy wyścigu przewidzieli premię górską „Modyń” (orientacyjna godzina przejazdu kolarzy – 14:11). W Gminie Kamienica zaplanowana jest premia lotna na wysokości Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamienicy (orientacyjna godzina przejazdu kolarzy – 14:23).

Program Wyścigu