4 maja – Strażackie święto

Plakat - 4 maja - Strażackie święto

4 maja obchodzone są imieniny św. Floriana . Jest to tradycyjnie również święto straży pożarnej, której patronuje właśnie ten święty i męczennik chrześcijański z III w. n.e.

Strażacy zarówno jednostek zawodowych jak i ochotniczych, od dawna cieszą się zasłużonym  zaufaniem wśród ogółu społeczeństwa.  Straż Pożarna, co należy podkreślić,pełni wiele zadań –  nie tylko walczy z pożarami, ale również m.in angażuje się podczas akcji ratunkowych w wypadkach komunikacyjnych, niesie pomoc w przypadku klęsk żywiołowych, edukuje oraz dba o bezpieczeństwo uczestników wydarzeń zbiorowych .

Niezastąpionym Strażakom, działającym również w jednostkach państwowych i ochotniczych z powiatu limanowskiego,  z okazji ich święta życzymy przede wszystkim  bezpiecznej, dającej wiele satysfakcji służby. Niech wasza praca – wymagająca tak wiele odwagi i poświęcenia, spotyka się tylko z szacunkiem i docenieniem, a dzisiejszy Patron – Święty Florian zapewnia opiekę, aby każda prowadzona akcja miała szczęśliwe zakończenie.

Serdeczne życzenia!

 

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content