44. Limanowska Słaza w Powiecie Limanowskim

44 limanowska słaza występ uczestników

25 listopada, w niedzielę, w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej, odbyło się zakończenie 44. Festiwalu Folklorystycznego Limanowska Słaza. Komisja podkreśliła wysoki i wyrównany poziom występujących i pogratulowała każdemu nie tylko talentu, ale przede wszystkim pasji i zaangażowania w pracę jaką wykonują dla popularyzacji folkloru i ludowych tradycji. Tegoroczna Limanowska Słaza, podobnie jak w latach ubiegłych, była współfinansowana ze środków Powiatu Limanowskiego.W wydarzeniu uczestniczył m.in. Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Przez 4 dni na scenie Limanowskiego Domu Kultury zaprezentowało się niespełna 800 wykonawców z całego powiatu limanowskiego. Przesłuchania trwały do późnych godzin, a zabawa nie ograniczała się do sceny, ale również tak jak to bywało w przypadku Słazy w Limanowskim Domu Kultury, tak i teraz cały budynek szkoły wypełniały muzyka i taniec.

Starosta składa życzenia uczestnikom LImanowskiej Słazy

Gratuluję wszystkim uczestnikom udziału w  Festiwalu Folklorystycznym Limanowska Słaza. Cieszymy się, że wydarzenie to odbywa się w naszym powiecie już po raz 44 i jest ono okazją do podziwiania różnych tradycji poszczególnych regionów naszego powiatu, jak również jest motywacją do kształtowania najpiękniejszych regionalnych wartości wśród pokoleń już od tylu lat. – mówił Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Koncerty poprowadził Marian Wójtowicz (Radny Powiatu Limanowskiego), który od lat z pasją i humorem zapowiada poszczególnych wykonawców.

RAdny MArian Wójtowicz prowadzi limanowską słaze Komisja Konkursowa

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI

Wieloletni charakter festiwalu połączony z cyklicznymi szkoleniami instruktorów grup przyczynił się do ciągłego wzrostu poziomu merytoryczno-artystycznego prezentacji scenicznych różnych form tradycyjnej kultury ludowej. Przyznawanie w ostatnich latach wielu równorzędnych miejsc odzwierciedla faktycznie wyrównany poziom wielu występów. Obserwowany od lat wzrastający udział dzieci i młodzieży w przedstawianych programach daje nadzieję na kontynuację bogatej tradycji kulturowej ojców. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę pamiętamy o tym, że Ojczyznę wielką budują małe wspólnoty przywiązane do ojcowizny – informują organizatorzy.

Nagrody dla laureatów 44. Festiwalu Folklorystycznego „LIMANOWSKA SŁAZA” ufundowali:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Limanowski Dom Kultury
Starostwo Powiatowe w Limanowej
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
Organizatorem Limanowskiej SŁAZY był Limanowski Dom Kultury. Festiwal wspierali również: Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Starosta składa życzenia uczestnikom LImanowskiej Słazy Starosta składa życzenia uczestnikom LImanowskiej Słazy

Gratulujemy wszystkim artystom ludowym, którzy wzięli udział w tegorocznej Słazie!

GALERIA I DZIEŃ (czwartek)

GALERIA II DZIEŃ (piątek)

GALERIA III DZIEŃ (sobota)

GALERIA IV DZIEŃ (niedziela)

 

Na podstawie: LDK Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij