45 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin już w najbliższą sobotę w Limanowej

45 Mistrzostw Polski Seniorów Karate Kyokushin plakat

Już w najbliższą sobotę 21 kwietnia 2018r. Limanowa będzie gościć najlepszych karateków w kraju. Wszystko za sprawą 45 Mistrzostw Polski Seniorów Karate Kyokushin, które odbędą się w hali sportowej przy ZS nr 1 przy ul. Piłsudskiego 81 w Limanowej.

Do rywalizacji sportowej podczas tegorocznych MP zgłosiło się 130 dorosłych karateków – kobiet i mężczyzn reprezentujących 60 polskich klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Rywalizacja sportowa podczas mistrzostw odbywać się będzie w konkurencji kumite kobiet, w kategoriach wagowych -55kg, -60kg, -65kg, +65kg oraz w kumite mężczyzn,
w kategoriach wagowych -65kg, -70kg, -75kg,-80kg,-90kg, +90kg. Wszystkie walki odbywać się będą w formule full contact, z zastosowaniem pełnej siły ciosów. Dodatkową atrakcją dla widzów będzie tzw. „test tameshiwari” polegający na tym, iż zawodnicy, którzy zakwalifikują się do półfinału w poszczególnych kategoriach wagowych będą łamać możliwie dużą ilość desek sosnowych o wymiarach 20cm x 30 cm x 2,5 czterema sposobami: kantem dłoni (shuto), pięścią (seiken), łokciem (empi) oraz stopą (kakato).

Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin, to najważniejsze zawody w kraju w tej dyscyplinie sportu. Będą w nich brali udział najlepsi, dorośli zawodnicy Karate Kyokushin. Można powiedzieć – elita polskiego Kyokushin Karate. Dodatkowego prestiżu tegorocznym MP dodaje fakt, iż będą to jubileuszowe – 45 Mistrzostwa Polski.

Do tej pory Limanowa za sprawą limanowskiego klubu ARS Klub Kyokushinkai każdego roku gościła młodych adeptów tej sztuki walki, którzy z kraju i z zagranicy przyjeżdżali do naszego miasta na Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży ONE WORLD ONE KYOKUSHIN.

Tym razem, decyzją Polskiego Związku Karate zaszczyt organizacji jubileuszowych 45 Mistrzostw Polski Seniorów Karate Kyokushin przypadł w udziale ARS Klub Kyokushinkai, którego liderem jest sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan). Dzięki temu Limanowa po raz pierwszy w historii będzie gościć elitę polskiego Kyokushin Karate, a mieszkańcy będą mieli niespotykaną wcześniej okazję podziwiać kunszt najlepszych dorosłych karateków, reprezentujących kluby zrzeszone w Polskim Związku Karate.

Głównym organizatorem mistrzostw jest wspomniany wyżej ARS Klub Kyokushinkai, zaś współorganizatorami są: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Urząd Miasta Limanowa.

Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli: Pani Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Pan Wiesław Janczyk – Poseł na Sejm RP, Pan Józef Leśniak – Poseł na Sejm RP, Pan Jan Puchała – Starosta Limanowski, Pan Władysław Bieda – Burmistrz Miasta Limanowa, Pan Jarosław Pachut – Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA)–Region Limanowa.

Patronat medialny sprawują: TVP Sport, TVP Kraków, Radio Kraków, Sportowy24.pl, Portal informacyjny Limanowa.in.

To wspaniałe wydarzenie nie byłoby możliwe bez wsparcia życzliwych instytucji, którymi są: Województwo Małopolskie, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Miasta Limanowa oraz firmy: PAK-FOL, PDM LIMDROG, JAW-TRANS, BROWARS, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Szpital Powiatowy w Limanowej, Agencja Ubezpieczeniowa DORATEX, Sklep Sportowy KOPERNIAK, HORTEX, TYMBARK, Limanova Hotel.

Rozpoczęcie rywalizacji sportowej planowane jest na godzinę 1000, natomiast oficjalne otwarcie zostało zaplanowane na 1400. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Limanowej na trybuny hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Limanowej.
Wstęp wolny. Zawody będzie można obejrzeć również za pomocą łączy internetowych pod adresem: https://limanowa.aztv.pl/ars.php

Zapraszamy !

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego