Konkurs pn. „Ekologiczny Stroik Wielkanocny” rozstrzygnięty!

stroiki

27 marca 2018 r. Komisja Konkursowa w składzie: Przewodnicząca Komisji Agata Zięba Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego oraz członkowie: Anna Fabia dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Justyna Tokarczyk dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości, Monika Nawalaniec Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Jan Kurek artysta, malarz – dokonała oceny prac, które wpłynęły do starostwa powiatowego w odpowiedzi na ogłoszony konkurs .

Konkurs polegał na wykonaniu stroików tradycyjnymi metodami zdobniczymi, przy użyciu materiałów ekologicznych i naturalnych takich jak sznurek, suszone kwiaty, wosk, bibuła, owoce, różnego rodzaju ziarna itp. Podczas oceny prac brano pod nawiązania do tradycji, oryginalność kompozycji, brak elementów gotowych, estetykę wykonania, wykorzystanie materiałów naturalnych, samodzielność wykonania. Prace były oceniane w 4 kategoriach wiekowych.

Celem konkursu było kultywowanie i podtrzymywanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, pobudzenie aktywności twórczej, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, wymiana doświadczeń w zakresie dekoracyjnym.

Na ogłoszony konkurs łącznie wpłynęło 96 prac konkursowych, tj. 27 prac ze szkół podstawowych z klas I-III, 55 prac ze szkół podstawowych z klas IV-VII oraz II-III gimnazjum, 4 prac ze szkół średnich oraz 10 prac z organizacji pozarządowych w tym grup senioralnych oraz pozostałych szkół wyższych z terenu powiatu limanowskiego. Komisja konkursowa z uwagi na liczbę prac postanowiła przyznać również wiele wyróżnień:

W kategorii dzieci w wieku szkół podstawowych klasy I-III:
MIEJSCE I: Oliwia Orzeł Zespół Szkolno-Przedszkolny Ujanowice
MIEJSCE II: Emilia Podgórni Szkoła Podstawowa Chyszówki
MIEJSCE III: Beata Giza Szkoła Podstawowa Nowe Rybie

Wyróżnienia:
Julia Zelek Szkoła Podstawowa Mordarka
Nikodem Kowalczyk Szkoła Podstawowa Nr 4 Słopnice
Martyna Brzeń Szkoła Podstawowa Chyszówki

W kategorii dzieci wieku szkół podstawowych klasy IV-VII oraz gimnazjum II-III:
MIEJSCE I: Jakub Talarczyk Szkoła Podstawowa Młyńczyska
MIEJSCE II: Izabela Talar Szkoła Podstawowa Nr 1 Szczawa
MIEJSCE III: Kamila Janik Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Dobra

Wyróżnienia:
Katarzyna Duda Szkoła Podstawowa Młyńczyska
Gabriela Czerwińska Szkoła Podstawowa Lubomierz
Beata Wąsik Szkoła Podstawowa Jaworzna
Jakub Czech Szkoła Podstawowa Kamionka
Agata Rusnak Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Piekiełku

W kategorii młodzieży w wieku szkoły średniej:
MIEJSCE I: Marta Palka Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Dobra
MIEJSCE II: Julia Makowiecka Zespół Szkół Tymbark
MIEJSCE III: Magda Skałka Zespół Szkół Szczyrzyc

W kategorii organizacji pozarządowych w tym grup senioralnych oraz pozostałych szkół wyższych z terenu powiatu limanowskiego:
MIEJSCE I: Angelika Bogacz Centrum Kształcenia Ustawicznego Limanowa
MIEJSCE II: Tadeusz Kania Dom Pomocy Społecznej Raba Niżna
MIEJSCE III: Janina Gancarczyk Dom Pomocy Społecznej Mszana Dolna

Wyróżnienie:
Paweł Raniecki Dom Pomocy Społecznej Szczyrzyc

Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Limanowej, a nadzór merytoryczny nad przeprowadzeniem konkursu sprawował Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Powiatowe Centrum Ekologiczne, Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się już wkrótce w Starostwie Powiatowym w Limanowej.

Galeria na FACEBOOKU