5 nowych danów w Limanowej! Udany udział w I Europejskim Obozie IKO Nakamura w Białymstoku!

zawodnicy karate limanowa podczas obozu IKO w Białymstoku

W dniach 28 czerwiec 1 lipiec odbył się I Europejski Obóz IKO Nakamura w Białymstoku. Gościem specjalnym obozu byli: prezydent światowej organizacji IKO Nakamura – shihan Masanaga Nakamura oraz shihan Tats Nakamura. Obóz został zorganizowany przez shihan Piotra Sawickiego, shihan Włodzimierza Weselskiego oraz shihan Zbigniewa Golińskiego.

W obozie w Białymstoku limanowski klub reprezentowała liczna grupa 18 zawodników, w tym 3 osoby, które podczas obozu miały podejść do egzaminu na wyższe stopnie w tym stopnie mistrzowskie (dan), najmłodszym uczestnikiem obozu z Limanowej był sempai Szymon Dyrek (rocznik 2008).

Obóz rozpoczął się treningiem powitalnym w czwartek o godzinie 16:00 w ZS Rolniczych im. Ks. Stanisława Tuchowolca, na którym zostali przedstawieni i powitani specjalni Goście z Japonii. W czwartek, piątek i sobotę wszyscy przeszli 6 treningów, które prowadzili shihan Masanaga Nakamura oraz shihan Tats Nakamura. Zajęcia miały na celu przekazanie wiedzy i metodW sobotę po przerwie obiadowej za zamkniętymi drzwiami odbył się egzamin na stopnie 1, 2 oraz 3 dan i trwał nieprzerwanie przez 4 godziny. Do egzaminu z naszego klubu podeszli:
sempai Justyna Woźniak na 1 dan
sempai Tadeusz Dyrek na 1 dan
sensei Zbigniew Gągola na 3 dan

Po egzaminie miała miejsce Sayonara i wspólne grillowanie. W niedzielę rano odbył się ostatni trening oraz ogłoszenie wyników egzaminu.

Cała trójka pozytywnie zdała egzamin i tym samym Limanowski Klub Kyokushin Karate posiada 10 czarnych pasów, w tym pierwszą sensei Justynę Woźniak, która jest pierwszą kobietą na ziemi limanowskiej ze stopniem mistrzowskim. Początek istnienia naszego klubu to lata 80-te XX wieku i dopiero teraz po kilkudziesięciu latach udało się to sensei Justynie Woźniak!

Aktualne stopnie mistrzowskie w klubie:
• shihan Zbigniew Goliński 5 dan
• sensei Egward Goliński 3 dan
• sensei Zbigniew Gągola 3 dan
• sensei Józef Haszczyc 2 dan
• sensei Sławomir Jasica 1 dan
• sensei Piotr Ciuła 1 dan
• sensei Marek Jasica 1 dan
• sensei Marcin Guzik 1 dan
• sensei Tadeusz Dyrek 1 dan
• sensei Justyna Woźniak 1 dan

GALERIA

info.: www.karate.limanowa.pl

image_pdfimage_print

Udostępnij