21 kwietnia 2020 r. o godzinie 13:00, odbyło się zdalne posiedzenie Komisji Zdrowia Rady Powiatu Limanowskiego, w którym uczestniczył także Zarząd Powiatu i Dyrekcja Szpitala Powiatowego im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej.

W pierwszej kolejności została omówiona bieżąca sytuacją Szpitala, w tym w szczególności przyczyny nowych zakażeń SARS-CoV-2 wśród personelu Szpitala. Wiadomym jest, że zdrowie pacjentów, wszystkich pracowników a także funkcjonowanie Szpitala, w tym jakże trudnym dla wszystkich czasie, jest sprawą priorytetową.

Przedstawiona została również aktualna sytuacja pięciu domów pomocy społecznej w Powiecie Limanowskim, w których przebywa obecnie aż 362 pensjonariuszy. Analizując przypadki zakażeń w tego typu placówkach w Polsce –  Zarząd Powiatu wyjaśnił,  jakie zabezpieczenia zostały podjęte, żeby zminimalizować ryzyko zachorowania mieszkańców tych domów i pracujących tam osób.

Ponadto Zarząd Powiatu wyjaśnił, że wraz z pracownikami zarządzania kryzysowego na bieżąco monitoruje sytuacje epidemiologiczną w powiecie-  jest w stałym kontakcie z Wójtami i Burmistrzami, a także ze służbami i inspekcjami.

Podsumowując Komisja Zdrowia i Zarząd Powiatu Limanowskiego są bardzo wdzięczni i wspierają pracowników Szpitala Powiatowego w Limanowej  i wszystkich tych, którzy dbają o bezpieczeństwo Mieszkańców powiatu limanowskiego.