Złote Krzyże Zasługi

Wczoraj, 13 września w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku, podczas sumy odpustowej, odbyło się uroczyste wręczenie Złotych Krzyży Zasługi nadanych postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Złotymi Krzyżami Zasługi odznaczeni zostali ks. Prałat Józef Leśniak oraz ks. Kanonik Franciszek Malarz. Ceremoniał udekorowana odznaczonych kapłanów przeprowadził przedstawiciel Urzędu Wojewódzkiego z Biura Wojewody ds. Orderów i Odznaczeń Państwowych Piotr Świeży, a wręczył je Wicewojewoda Małopolski Józef Leśniak. W uroczystości wziął udział Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Czesław Kawalec.

Wręczone Złote Krzyże Zasługi, stanowią uhonorowanie dotychczasowej pracy kapłanów, niezwykłego zaangażowania i poświęcenia w pełnieniu misji kapłańskiej oraz uznania za wieloletnią działalność dla dobra regionu.

Źródło zdjęcia: ziemialimanowska.pl