75-lecie Koła Gospodyń Wiejskich z Pisarzowej

Zdjęcie grupowe - członkinie Koła, wójt gmina Limanowa oraz Starosta i Wicestarosta

W sobotę, 22 października br. Koło Gospodyń Wiejskich w Pisarzowej świętowało Jubileusz 75-lecia swojej działalności. Uroczystość miała miejsce w Wiejskim Dom Kultury w Pisarzowej. Powiat Limanowski podczas wydarzenia reprezentowali Starosta Mieczysław Uryga oraz Wicestarosta Agata Zięba.

– Działalność Koła Gospodyń w Pisarzowej od samego początku opiera się na trosce o zachowanie dziedzictwa kulturowego obejmującego muzykę, taniec, stroje regionalne, tradycję kulinarną, język oraz lokalny folklor. Stanowi to wielka wartość dla całej społeczności oraz naszego regionu. Dziękujemy za to, że angażujecie się w kultywowanie tradycji i folkloru swojej miejscowości, aktywność społeczną oraz reprezentowanie Powiatu Limanowskiego podczas wielu wydarzeń  artystycznych i kulinarnych. Życzymy, aby kolejne jubileusze wyznaczały nowe i ambitne cele. Niech wspólnie realizowane projekty łączą pokolenia, dają radość i motywację do odkrywania talentów oraz bogactwa tradycji, które warto nieść w przyszłość – mówił Starosta Mieczysław Uryga.

Gratulujemy pięknego Jubileuszu!