8. Bieg „Tropem Wilczym” w Przyszowej upamiętniający Żołnierzy Niezłomnych

W niedzielę 5 marca 2023 w Przyszowej (gm. Łukowica) odbyła się tegoroczna 8. edycja Biegu Tropem Wilczym. Wzięło w nim udział prawie 250 osób w różnym wieku, które w ten sposób –  aktywnie i sportowo, uczciły pamięć Żołnierzy Wyklętych.

Organizatorem wydarzenia  była Szkoła Podstawowa nr 1 w Przyszowej, a o bezpieczeństwo podczas wydarzenia zadbali druhowie OSP w Przyszowej oraz służby policyjne.

Trasa biegu liczyła blisko 2 kilometry. Uczestników oraz wydarzenie wsparli swoją obecnością : Poseł na Sejm RP Urszula Nowogórska oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Powiat Limanowski reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Józef Pietrzak

Każdy biegacz na mecie otrzymał pamiątkowy medal, a najszybszym wręczone zostały puchary, dyplomy oraz okolicznościowe upominki.

Dziękujemy i gratulujemy uczestnikom i organizatorom tego wyjątkowego biegu w Powiecie Limanowskim!

Pierwszy bieg „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” odbył się w 2013 r. w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego z inicjatywy grupy pasjonatów i działaczy społecznych.

Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu osób z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

źródło/fot.: profil wójta Bogdana Łuczkowskiego