81. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Dzisiaj, 1 września w 81. Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej, przy IV Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 1 w Limanowej, odbyło się symboliczne złożenie wiązanek przy tablicy upamiętniającej wymarsz Batalionu Obrony Narodowej „Limanowa”. Powiat Limanowski reprezentował Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Artur Krzak.

Odbywające się co roku uroczystości upamiętniające bohaterów tamtych dni – z uwagi na pandemie koronawirusa – w tym roku przybrały jedynie charakter symboliczny.

81. lat temu wybuchła II wojna światowa, największy w historii konflikt zbrojny. To wydarzenie, a także jego tragiczne skutki odcisnęły piętno w świadomości społeczeństwa. W wojennej historii, to właśnie Polska odegrała szczególną rolę jako państwo, które pierwsze zostało zaatakowane we wrześniu 1939 roku.

Oddajmy hołd tym, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny!