95 lecie Bazy Szkoleniowo- Wypoczynkowej „Lubogoszcz”

widok na bazę wypoczynkową Lubogoszcz

Baza Szkoleniowo- Wypoczynkowa „Lubogoszcz” w Kasince Małej 10 czerwca obchodziła 95 lecie działalności. Z tej okazji na Lubogoszczy odbyły się uroczystości Jubileuszowe połączone z drugą wyprawą w ramach cyklu „Odkryj Beskid Wyspowy”.

W niedzielne południe na górze Lubogoszczy odbyły się uroczystości jubileuszowe. W tym samym czasie górę zdobyło blisko 800 piechurów, którzy wędrowali szlakami zielonym z Mszany Dolnej, czarnym z Kasinki Małej i czerwonym z Kasiny Wielkiej w ramach OBW 2018.

wędrówka uczestników w ramach oodkryj beskid wyspowy 2018

Po mszy świętej na szczycie Lubogoszczy odbyły się występy zespołów regionalnych, konkursy i zabawy organizowane przez Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy. Uczestnicy mogli również skorzystać z atrakcji m.in. ścianki wspinaczkowej, jazdy na tyrolce, a także mogli obejrzeć prezentacje multimedialną prezentującą działalność Bazy Szkoleniowo- Wypoczynkowej.

Starosta Limanowski wraz z przedstawicielami Zarządu i Rady Powiatu Limanowskiego przekazali Pani Marii Grzęda Kierowania Bazy pamiątkową rzeźbę i list gratulacyjny z najlepszymi życzeniami.

źr.zdj.TV28