„Absolut niepojęty. Sakralnie i Futurologicznie” – wystawa prac Przemysława Biedy i Miłosza Zając w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej

Plakat- Wystawa - "Absolut niepojęty. Sakralnie i Futurologicznie" - wystawa prac Przemysława Biedy i Miłosza Zając w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej

Od 1 do 26 kwietnia w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej można zwiedzać wystawę prac Przemysława Biedy oraz Miłosza Zając pod tytułem „Absolut niepojęty. Sakralnie i Futurologicznie”.

Wystawa łączy w sobie dwa różne artystyczne światy , gdzie perspektywa sakralna i tradycyjna spotyka się z przestrzenią nowoczesnych grafik. Te dwa światy łączy wyobraźnia i artystyczna wrażliwość twórców – członków Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu.

Przemysław Bieda ( ur. 1977 r.) malarstwem interesuje się już od czasów szkoły podstawowej. Maluje farbami olejnymi obrazy i medaliony o tematyce sakralnej i przyrodniczej na sklejce oraz na gipsie. Wykonuje też gipsowe figurki aniołów i świętych. Tworzy również polichromowane rzeźby. Prace Przemysława Biedy prezentowane były podczas wielu wystaw i przeglądów artystycznych m.in. Limanowej i Nowym Sączu, w Starym Sączu, Mszanie Dolnej i Nowym Wiśniczu. W wolnych chwilach artysta zajmuje się fotografią przyrody.

 

 

Miłosz Zając to młody artysta, grafik, od lutego 2018 członek Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Plastycznych w Nowym Sączu. Ukończył  z wyróżnieniem Liceum Ogólnokształcące nr VI im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu w klasie o profilu plastycznym. Ukończył również studia licencjackie na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk wizualnych – Sztuki wizualne i cyfrowa kreacja obrazu. Prace Miłosza Zając prezentowane były na wielu wystawach indywidualnych jak i wystawach zbiorowych m.in.: aktywne uczestnictwo w Międzynarodowy, Sympozjum Artystycznym Landscape – different view (Krajobraz – różne spojrzenia) w Czerwonym Klasztorze na Słowacji w 2015 r.  prace powstałe podczas sympozjum brały udział w wystawie prac z sympozjum w Nitrze. Wystawa indywidualna w Galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu . Wystawa zbiorowa prac Miłosza Zająca i Przemysława Biedy Absolut niepojęty. Sakralnie i Futurologicznie w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej. Wystawa prac absolwentów Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych: Sztuk wizualnych i cyfrowej kreacji obrazu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu,  Jubileusz 20.lecia PWSZ i 10.lecia kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych w galerii Epreuve D’Artiste (E/A) w Nowym Sączu oraz uczestniczył w wielu wystawach zorganizowanych  w Krynicy Zdroju, Muszynie.

Wystawę „Absolut niepojęty. Sakralnie i Futurologicznie” można zwiedzać do 26 kwietnia w mini galerii PCIT.  Zapraszamy!

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content