Akcja ochronnego szczepienia lisów na terenie powiatu limanowskiego

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach od 4 do 13 kwietnia 2019 roku na terenie całego powiatu limanowskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Akcja zostanie wykonana poprzez rozrzucanie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie. W okresie wykonywania szczepień zaleca się nie wypuszczanie bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy należy prowadzić na smyczy i w kagańcu; w razie kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić to do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji.

Człowiek nie może szczepionki dotykać, podnosić, a tym bardziej rozłamywać, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej lub nosa.

W razie kontaktu ze szczepionką należy natychmiast się zgłosić do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Szczegółowych informacji dotyczących szczepienia lisów udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej.

Pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii  w Limanowej w sprawie akcji ochronnego szczepienia lisów

Komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Krakowie

Wskazówki dla mieszkańców