Akcja ochronnego szczepienia lisów na terenie powiatu

LIS

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach od 9 do 19 listopada 2018 r., na terenie całego powiatu limanowskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Akacja zostanie wykonana poprzez rozrzucanie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:

1. nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu,
  2. kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji
  3. nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej lub nosa.

W razie kontaktu ze szczepionką należy natychmiast się zgłosić do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Krakowie

Wskazówki dla mieszkańców terenów na których zostaną wyłożone immunoprzynęty do zwalczania wścieklizny u lisów