Akcja „Znicz 2018” w Limanowej i zmiany w organizacji ruchu

Od 31 października do 4 listopada br. w ramach akcji ZNICZ 2018 funkcjonariusze ruchu drogowego będą realizowali czynności mające na celu zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W trakcie działań na drogach policjanci będą realizować zadania dotyczące w szczególności:

  • utrzymania płynności ruchu,
  • eliminowania z ruchu nietrzeźwych kierujących,
  • właściwego używania świateł zewnętrznych pojazdów,
  • przestrzegania ograniczeń prędkości,
  • stosowania przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze obejmą również swoim nadzorem miejsca, gdzie nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w okolicach cmentarzy i tam gdzie ruch dla pojazdów zostanie całkowicie zamknięty. Czynności podejmowane przez policjantów będą miały przede wszystkim charakter pomocowy w zakresie udzielania wszystkim uczestnikom ruchu informacji o zmianach w organizacji ruchu.

Plan organizacji ruchu w Limnowej jest identyczny jak w roku ubiegłym i tak w godzinach od 7.00 do 17.00 dnia 1 listopada 2018 r zamknięty dla ruchu pojazdów jest odcinek ulicy Księdza   Łazarskiego  od skrzyżowania z ul. Mordarskiego do skrzyżowania z ul. Szwedzką. Od ulicy Płk. Jońca w kierunku ul. Księdza Łazarskiego można będzie dojechać do wysokości parkingu prywatnego za mostkiem a dalszy odcinek tej drogi do skrzyżowania z ul. Szwedzką będzie zamknięty dla ruchu pojazdów. Cała ulica Szwedzka będzie wyłączona dla ruchu pojazdów.  Ulica Janusza Kusocińskiego będzie otwarta dla ruchu samochodowego  jednokierunkowo od ul. Płk. Jońca do ul. Krakowskiej . Ruch pojazdów po ulicy Bronisława Czecha od ulicy Krakowskiej odbywać się będzie do skrzyżowania z ulicą Owocową a dalszy odcinek tej drogi będzie wyłączony dla ruchu pojazdów. Ulicą Bronisława Czecha od strony ulicy Grunwaldzkiej można dojechać do wysokości skrzyżowania z mostem na wysokości Cmentarza Komunalnego , dalszy odcinek drogi będzie udostępniony wyłącznie dla ruchu pieszych. Bezpieczeństwo wszystkich którzy chcą godnie uczestniczyć w obchodach Dnia Wszystkich Świętych wymaga  szczególnej ostrożności dlatego prosimy o bezwzględne stosowanie się do obowiązujących w tym dniu znaków na drogach oraz poleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek.

 

źr.: KPP Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content