Aktualne warunki dla narciarzy!

Kolaż zdjęc przedstawiający zimowy krajobraz powiatu limanowskiego

Aktualne warunki na trasach biegowych na Mogielicy są dobre. Trasa „Mogielica”o długości 21 km ma pokrywę śnieżną 5 -40 cm. Prace leśne występują od 8 km do 16 km.   W miejscach nasłonecznionych pojawiają się przetarcia; mogą wystawać kamienie i gałązki drzew. Na „Polanie Stumorgowej” o długości 2 km są bardzo dobre warunki do uprawiania sportu zimowego. Pokrywa śnieżna ma grubość 50 cm. Z kolei trasy „Zalesie” oraz „Ośla Łączka” są zamknięte dla narciarzy.

Ponadto można skorzystać i wybrać się na stoki narciarskie na terenie Powiatu Limanowskiego:

W ośrodku Limanowa – Ski są czynne zarówno kolej krzesełkowa (otwarta w ciągu tygodnia od 15.00 do 21.00), jak i 2 wyciągi orczykowe (czynne w tygodniu od 13.00 do 21.00) W weekend wyciągi będą czynne od 9.00 do 21.00. Do końca tygodnia są czynne obydwie trasy: pierwsza objazdowa, łagodna oraz druga prowadząca wzdłuż kolei z góry. Po weekendzie prawdopodobnie pozostanie otwarta tylko trasa objazdowa. Warunki są dobre, a pokrywa śniegu wynosi 70 cm.

Wyciągi narciarskie na stacji Laskowa- Kamionna – Ski są czynne w godzinach: kolej linowa – 9.00-21.00, orczyk – 9.00 -21.00. Aktualnie czynne są wszystkie 3 trasy zjazdowe oprócz czarnej. Pokrywa śnieżna śniegu zmrożonego wynosi ok. 75 cm. Warunki pogodowe najlepsze są rano, pod wieczór gorsze.

Stacja narciarska Kasina – Ski oferuje wyłącznie trasę niebieską; trasa czerwona jest zamknięta. Trasa niebieska jest w pełni naśnieżona; czynna w godzinach od 8.00 – 22.00, z przerwą 16.00 – 18.00 na ratrakowanie. Warunki pogodowe są dobre, ale w ciągu dnia robi się miękko. W ośrodku narciarzy obsługuje kolej linowa 6-osobowa. Pokrywa śniegu ok.80 cm – 1m.

Stok narciarski w ośrodku Lubomierz  – Ski jest w miarę zmrożony. Pokrywa śniegu wynosi ok. 50 cm – 60 cm; warunki narciarskie są dobre. Są czynne tylko 2 wyciągi mały oraz średni; w godzinach od 9.00 do 18.00. Otwarte są dwie trasy: 450 m oraz 150 m.

Bardzo dobre warunki narciarskie są na stacji Koninki – Ski. Otwarta jest trasa główna z Tobołowa (1450 m), na którą wywozi kolej krzesełkowa. Stacja narciarska jest czynna w godzinach od 9.00 – 21.00. Kolej dla dzieci „Hutek” będzie otwarta, jeśli będą chętni. Pokrywa śniegu wynosi ok. 50 cm.

Zapraszamy do naszych ośrodków narciarskich na terenie Powiatu Limanowskiego.