Starostwo Powiatowe w Limanowej
34-600 Limanowa

Aktualne warunki na trasach narciarskich Powiatu Limanowskiego

mapa stacji narciarskich

W naszym powiecie funkcjonuje 5 stacji narciarskich, na których panują zróżnicowane warunki na trasach.

Na stokach w Limanowej (stacja nr 2  ) zamknięte są trasy czerwona i niebieska, z pokrywą śnieżną 10cm. Na terenie ośrodka Limanowa-Ski najpierw zostały uruchomione wyciągi orczykowe na trasie zielonej –  tam pokrywa śniegu wynosi 40cm. Jest to trasa o najmniejszym stopniu trudności i o długości 300m. Stacja narciarska w Limanowej jest czynna w godzinach 9.00 –  21.00.

Znacznie lepsze warunki posiada trasa w ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowy w Laskowej- Kamionnej (stacja nr 3  ), gdzie pokrywa śniegu zmrożonego wynosi 60 cm. Trasa jest otwarta na całej długości, czyli 2 000m., z wyciągiem zarówno orczykowym, jak i kolejką krzesełkową. Ze stacji narciarskiej można korzystać – podobnie jak w Limanowej – w godzinach od 9.00 do 21.00.

W Gminie Mszana Dolna położona jest stacja nr 4  w Lubomierzu, gdzie czynne są  2 wyciągi orczykowe: pierwszy mały o długości 160m oraz drugi, średni, niedawno powstały, którego długość trasy ma ponad 400m. Warunki narciarskie w Lubomierzu są bardzo dobre, grubość pokrywy śnieżnej wynosi 30 – 60 cm. Wyciągi czynne są tutaj w godzinach 9.00- 19.00.

Ze sztucznego naśnieżania korzysta również znajdujący się ośrodek w Kasinie Wielkiej (stacja nr 1 ), gdzie obecnie grubość pokrywy śnieżnej wynosi 50cm – 1m. Stacja posiada 2 różnej trudności trasy: niebieską o długości 1100m (wyciąg krzesełkowy) oraz zieloną (120m) – wyciąg talerzykowy. Godziny otwarcia wynoszą odpowiednio: 8.00-22.00 oraz 9.00-16.00 (z przerwą od 16.00-18.00 na ratrakowanie).
Z kolei w Gminie Niedźwiedź otwarte są 2 wyciągi narciarskie w Koninkach (stacja nr 5 ). Pierwsza to kolej linowa Tobołów ze średnim stopniem trudności i długością trasy 1450m, czynna od 9.00 do 21.00, natomiast wyciąg talerzykowy Hutek, o długości 50m i łatwym stopniu trudności przeznaczony jest przede wszystkim dla dzieci i jest otwarty w godzinach 9.00-19.00. Pokrywa śnieżna ma grubość ok. 40cm.

Biorąc pod uwagę atrakcyjność stoków narciarskich i ich szeroką dostępność  w Powiecie Limanowskim serdecznie zapraszamy do korzystania z powyżej przedstawionej oferty!

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości