„Aktywna Mogielica Uphill II” – zawody na nartorolkach

W sobotę 21 sierpnia odbędą się zawody nartorolkowe „Aktywna Mogielica Uphill II” dla dzieci i dorosłych. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga.

Celem zawodów jest  oczywiście wyłonienie najlepszych biegaczy amatorów w biegu pod górę na nartorolkach, ale również popularyzacja nartorolek jako letniej alternatywy dla amatorów narciarstwa biegowego, promocja regionu i Beskidu Wyspowego oraz integracja środowiska miłośników nartorolek i nart biegowych.

Zawody odbędą się 21.08.2021 roku (sobota) o godzinie 10:00 w Zalesiu – Słopnicach na trasie o dystansie 3,7 km. Dystans biegu kat OPEN 7,4 KM ( 3,7km techniką dowolna + 3,7 km techniką klasyczną ) z przewyższeniem 480 m. Start zawodów odbędzie się w  Słopnicach Górnych przy Remizie OSP, natomiast meta będzie przy CORT w Zalesiu – Gmina Kamienica.

Organizatorzy zawodów informują, że w dniu 21.08.2021 r. w godzinach 10:00 – 14:30 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym na drodze powiatowej Słopnice – Zalesie. Na odcinku od remizy w Górnych Słopnicach do Przełęczy Słopnickiej w czasie startu zawodników ruch na drodze będzie wstrzymywany.

Szczegóły i zapisy na stronie PIFSPORT.

REGULAMIN

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content