Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Aleksandra Kołodziej złotą medalistką biegu narciarskiego na 3 km techniką klasyczna w ramach Mistrzostw Polski Młodzików

Najmłodsza z sióstr Kołodziej – Aleksandra – wygrała bieg narciarski na 3km techniką klasyczną podczas Mistrzostw Polski Młodzików, pokonując faworyzowane rywalki z Zakopanego i ze Śląska z przewagą ok. 10 sekund. Zawody rozgrywano w Bieszczadach – z powodu braku śniegu na trasie w Ustianowej przeprowadzono je na trasach rezerwowych w Wołosatem.

Poprzednio Mistrzostwa Polski Młodzików w Wołosatem rozegrano 22 lata temu, w 1998r., również podczas zimy bezśnieżnej na innych trasach biegowych. Wówczas również bieg na 3km techniką klasyczną wygrały podwójne reprezentantki gminy Mszana Dolna – Justyna Kowalczyk z Kasiny Wielkiej i Ewelina Tromiczak z Łętowego. W biegu techniką łyżwową zajęły dalsze miejsca. Ola Kołodziej w tym roku była czwarta – przegrała medal o 0,1 sekundy. 22 lata temu sztafeta 4x3km dziewcząt (Justyna Kowalczyk, Iwona Krzysztof, Małgorzata Gucia i Ewelina Tromiczak) zdobyły srebrny medal; tegoroczna sztafeta reprezentantek LKS Witów ski Mszana Górna była piąta.

źródło: UG Mszana Dolna

2024-04-25 13:27:35, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”