BAJDUREK 2018 – rozstrzygnięcie eliminacji powiatowych

33. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK

Powiatowe eliminacje 33. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK 2018 rozstrzygnięte. Przegląd 7 grup teatralnych z terenu powiatu limanowskiego miał miejsce 17 kwietnia w sali kinowo-widowiskowej przy ul. Łososińskiej 23. Nagrody dla zwycięskich zespołów ufundowało Starostwo Powiatowe w Limanowej.

Występy grup teatralnych dzieci i młodzieży z terenu powiatu limanowskiego oceniała Komicja w składzie: Jerzy Hojda – aktor, Grzegorz Juras – aktor oraz Andrzej Giza – plastyk. Po obejrzeniu 7 spektakli przygotowanych przez uczestników komisja przyznała następujące miejsca:

I miejsce ex aequo dla grupy teatralnej „Hydra” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Starej Wsi za spektakl „Wyprawa na Wyspy Szczęśliwe” oraz dla grupy teatralnej „Bajtek” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej za spektakl „Ważna sprawa”

II miejsce dla grupy teatralnej „Bez maski” z Zespołu Placówek Oświatowych w Podobinie za spektakl „Brak sieci”

III miejsce dla grupy teatralnej „Stonoga” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej za spektakl „Księżniczka na ziarnku grochu”

Komisja postanowiła zakwalifikować do etapu finałowego, który odbędzie się w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu przedstawienie „WYPRAWA NA WYSPY SZCZĘŚLIWE” w wykonaniu grupy „HYDRA” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Starej Wsi oraz przedstawienie „WAŻNA SPRAWA” w wykonaniu grupy „BAJTEK” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej.

Zapraszamy do GALERII

 

Źr/zdj: LDK Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content