Będzie oddział Geriatryczny w Szpitalu Powiatowym w

widok z lotu ptaka na budynek szpitala powiatowego

Szpital Powiatowy w Limanowej otrzyma dofinansowanie z RPO w kwocie 7,2 mln dla projektu pn. „Utworzenie centrum leczenia chorób osób w podeszłym wieku – Oddziału Geriatrycznego w Szpitalu Powiatowym w Limanowej im.Miłosierdzia Bożego”.

8 lutego br., Zarząd Województwa Małopolskiego na mocy Uchwały zatwierdził listę ocenionych i wybranych projektów dotyczących infrastruktury ochrony zdrowia, do dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020.

Wśród wybranych projektów pozytywną ocenę otrzymały m.in. 4 projekty z Subregionu Sądeckiego, a w wśród nich projekt złożony przez nasz Szpital Powiatowy w Limanowej pn.: „Utworzenie centrum leczenia chorób osób w  podeszłym wieku – Oddziału Geriatrycznego w Szpitalu Powiatowym w Limanowej im.Miłosierdzia Bożego”. Wartość powyższego projektu szacowana jest na 9 mln 635 tys. 864,90 zł z czego RPO dofinansuje 7 mln 204 tys. 701,00 zł.
Drugim projektem z Subregionu Sądeckiego, który otrzyma dofinansowanie jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Dobrej na zadanie pn.: „Doposażenie w sprzęt medyczny oraz wdrożenie nowoczesnych rozwiązań IT w SPZPOZ w Dobrej wraz adaptacją pomieszczeń na serwerownię i agregat prądotwórczy”. Przyznana kwota to 504 222,45 zł z czego wartość całego projektu wynosi 630 278,08 zł.

Na liście rezerwowej projektów ocenionych i wybranych do dofinansowania w Subregionie Sądeckim, na pierwszym miejscu znalazł się projekt złożony przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Praktyka Lekarza Rodzinnego” w Porębie Wielkiej dotyczący doposażenia w sprzęt medyczny i IT NZOZ w Porębie Wielkiej, natomiast na miejscu trzecim projekt pn.: „Dostosowanie opieki zdrowotnej do potrzeb rosnącej populacji osób starszych poprzez rozbudowę Szpitala w Szczyrzycu – etap II” złożony przez Stowarzyszenie Ochrony i Promocji Zdrowia w Szczerzycu.

Lista podstawowa projektów ocenionych i wybranych do dofinansowania w ramach konkursu nr RPMP.12.01.03-IZ.00-12-031/17.

Lista rezerwowa projektów ocenionych i wybranych do dofinansowania w ramach konkursu nr RPMP.12.01.03-IZ.00-12-031/17

Źródło: www.rpo.małopolska.pl

Autor : K.Syjud/ WPPiP