Bezpieczeństwo na stoku z Inspektorem Wawelkiem

Policjanci cały czas dbają o bezpieczeństwo na stokach narciarskich, zwracając szczególnie uwagę, czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa. Organizowane są również akcje prewencyjne, podczas których funkcjonariusze przypominają o bezpieczeństwie na stoku i w innych miejscach.

31 stycznia 2018 roku na stoku narciarskim „LubomierzSki” odbyły się zawody narciarskie dla dzieci w wieku 6-16 lat nad którymi patronat objął Jan Puchała Starosta Limanowski. Konkurs przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy udziale Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej oraz Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie.

Zawody składały się z dwóch części – teoretycznej (test z wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania na stoku) oraz praktycznej (zjazd slalomem).Każdy zawodnik otrzymał na start kamizelkę odblaskową przekazaną przez Starostwo Powiatowe w Limanowej.

Dzieci biorące udział w zawodach w kamizelkach odblaskowych

W kategorii wiekowej 6-10
wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Dawiec z Poręby Wielkiej oraz Michał Łaciak z Łazisk Górnych.

Pierwsze miejsce zdobył: Mateusz Dziedzina z Mszany Dolnej,
Drugie  miejsce: Gabriela Gubała z Dobczyc oraz
Trzecie miejsce: Oliwia Werle z Gliwic

Zwycięzcy w kategorii wiekowej 6-10 lat

Nagrodę główną kask narciarski ufundował Powiat Limanowski

W konkursie dla dzieci w wieku 11-16  wyróżnieni zostali: Emilia Chrustek z Mszany Dolnej i Konrad Zapała z Poręby Wielkiej.

Pierwsze miejsce: Zuzanna Liberda z Mszany Dolnej,
Drugie miejsce: Szymon Wadyl z Poręby Wielkiej
Trzecie miejsce: Jan Gocal z Mszany Górnej

Zwycięzcy w kategorii wiekowej 11-16 lat

Pogoda i frekwencja uczestników akcji „Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem” dopisały, atrakcje przygotowane dla dzieci cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały upominki. Bezpieczne formy aktywnego spędzania wolnego czasu w zimie promował „Inspektor Wawelek”, który towarzyszył dzieciom podczas zawodów.

Nagrody w konkursach ufundowali: Powiat Limanowski, Urząd Miasta oraz Gminy w Mszanie Dolnej, a także Urząd Gminy Niedźwiedź. Dodatkowo Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej przekazał dzieciom biorącym udział w konkursie puchary. Dwoje najmłodszych uczestników: Stefan Lesiakowski oraz Miłosz Struski  otrzymało medale oraz nagrody.

Zawody odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także jest częścią zainicjowanej przez MSWiA kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Dzieci biorące udział w konkursie wraz z

Źródło,Fot: policja.pl, malopolska.policja.gov.pl