„Bezpieczni na drodze” – inscenizacja uczniów Podstawowej nr 1 w Słopnicach dla seniorów

Inscenizacja uczniów SP nr 1 w Slopnicach w ramach akcji "Bezpieczni na drodze"

24 października uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Słopnicach przedstawili inscenizację pt.: „Bezpieczni na drodze” dla ponad 130 seniorów ze Związku Emerytów i Rencistów Rzeczpospolitej Powiatu Limanowskiego. Przedstawienie to odbyło się w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”.

Scenariusz przedstawienia nawiązywał do przepisów ruchu drogowego, a także  pracy policji.  Uczniowie, pod kierunkiem Pani Ewy Więcek, przypomnieli  najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym. Przypomnieli również, że w razie potrzeby, każdy może liczyć  na pomoc policji. Głównym przekazem akcji było uświadomienie osobom starszym, jak ważne jest noszenie odblasków, dzięki którym piesi są lepiej widoczni na drodze nocą, a szczególnie należy o tym pamiętać w okresie jesienno- zimowym, kiedy to szybko zapadający zmrok, pochmurne i deszczowe dni sprawiają, że pieszy staje się niewidoczny dla innych uczestników ruchu drogowego.  Uzupełnieniem tematu była prelekcja, którą wygłosił Janusza Pach –  Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji z Limanowej. Na zakończenie uczniowie wręczyli Gościom wykonane przez siebie pamiątkowe elementy odblaskowe.

Inscenizacja uczniów SP nr 1 w Slopnicach w ramach akcji "Bezpieczni na drodze" Inscenizacja uczniów SP nr 1 w Slopnicach w ramach akcji "Bezpieczni na drodze"

źródło: UG Słopnice