Bezpłatne badanie profilaktyczne dla kobiet – mammografia w Limanowej

Zapraszamy Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonanej mammografii, są w grupie ryzyka lub w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy, na bezpłatną mammografię, finansowaną przez NFZ, w ramach Programu profilaktyki raka piersi.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie działać 7 września 2021 w godzinach od 13.30 do 17.30 w Limanowej przy budynku Krytej Pływalni, ul. Zygmunta Augusta 37

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Warto pamiętać, że przed badaniem wymagana jest rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Program Profilaktyki Raka Piersi jest prowadzony w Polsce od 2006 roku. Jego celem jest przebadanie jak największej populacji Polek, tak, aby wykryć potencjalną chorobę na najwcześniejszym jej etapie, a tym samym obniżyć wskaźnik umieralności z powodu raka piersi do poziomu osiągniętego w przodujących w tym zakresie krajach Unii Europejskiej. Warto podkreślić, że ponad połowa wszystkich badań mammograficznych ma miejsce w pracowniach mobilnych (mammobusach).

Badanie mammograficzne jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia i najskuteczniejszym badaniem przesiewowym u kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat. Wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Więcej informacji na temat mammografii na stronie www.mammo.pl

źr.: mammo.pl

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content