Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Biblioteka zaprasza na wykłady oraz biesiadę zbójnicką.

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza do Skansenu na ,,Jędrzejkówce’’ w Laskowej gdzie dnia 27 lipca 2021 roku o godz. 15:00 odbędzie się wykład pod tytułem ,,Zbójnictwo między rzeczywistością a legendami’’ połączony z ,,biesiadą zbójnicką’’ – zwiedzanie skansenu, gra terenowa oraz ognisko. Do udziału zapraszamy młodzież. Natomiast 28 lipca 2021 r. o godzinie 15:00 w Sali Kameralnej odbędzie się wykład pod tytułem „Prezentacja bogactwa legend słowackich rejonu pogranicza’’.

27 lipca zorganizowany będzie wyjazd do Skansenu na „Jedrzejówce” w Laskowej – zbiórka pod biblioteką o godzinie 14:15. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy do 24 lipca bieżącego roku tel. 18 3372140.

Spotkanie odbędzie się w ramach mikroprojektu: „Literatura bez granic – Transgraniczne związki literackie”, realizowanego przez MBP w Limanowej oraz partnerską bibliotekę w Dolnym Kubinie.

Zgoda na udział w wykładzie połączonym z biesiadą

Mikroprojekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

28 lipca odbędzie się wykład „Prezentacja bogactwa legend słowackich regionu pogranicza”, który wygłosi Aleksandra Pyka – słowacystka z wykształcenia i zamiłowania. Absolwentka Słowacystyki Uniwersytetu Śląskiego ze specjalizacją przekładoznawstwo. Studiowała także na Uniwersytecie Jana Amosa Komeńskiego w Bratysławie. Na co dzień łączy pracę z pasją i pracuje jako tłumacz pisemny, a w wolnych chwilach tworzy bloga slowacystka.pl, gdzie przybliża Polakom naszego bliskiego a jednocześnie dalekiego sąsiada.

Spotkanie odbędzie się w ramach mikroprojektu: „Literatura bez granic – Transgraniczne związki literackie”, realizowanego przez MBP w Limanowej oraz partnerską bibliotekę w Dolnym Kubinie. Mikroprojekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

 

 

2021-12-07 12:43:45, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa