Certyfikat jakości dla PCIT podczas Forum Informacji Turystycznej w Tarnowie.

Forum Informacji Turysatycznej 2019 - uczestnicy konerencji oraz pracownicy powiatowych cntrów informacji turystycznych z certyfikatami

W dniach 3 i 4 grudnia w Tarnowie podczas uroczystej Gali Forum Informacji Turystycznej, połączonej z 20 -leciem działalności Tarnowskiego Centrum Informacji Turystycznej, zostały wręczone certyfikaty, potwierdzające jakość Punktów Informacji Turystycznej, wchodzącym w skład Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Z radością informujemy, że Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej ponownie otrzymało Certyfikat Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Oznacza to, że PCIT przeszło pozytywnie certyfikację i utrzymało swoje dotychczasowe „trzy gwiazdki” w tej kategorii obiektów.

Podczas Gali Mateusz Pietrzak – Kierownik Powiatowego Biura Promocji, Kultury i Turystyki  oraz Joanna Zawada – Inspektor Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odebrali certyfikat z rąk Jacka Janowskiego – Dyrektora Departamentu Promocji Turystyki Krajowej Polskiej Organizacji Turystycznej, Doroty Skotnickiej – Dyrektora Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Grzegorza Biedronia – prezesa MOT-u i radnego Województwa Małopolskiego.

Forum Informacji Turysatycznej 2019

Głównym celem certyfikacji Jednostek Informacji Turystycznych działających w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej jest, by w całym regionie wszystkie jednostki IT pracowały według jednolitych, wysokich standardów obsługi turysty. Dzięki systemowi certyfikacji turysta i mieszkaniec regionu będzie miał możliwość podróżowania po Małopolsce wybierając najwyższą jakość świadczonych usług Informacji Turystycznej. Komisja certyfikacyjna przyznaje po weryfikacji kategorie: od 1 do 4 gwiazdek. Kategoryzacja punktów Informacji Turystycznej potwierdzona jest otrzymaniem certyfikatu jakości, ważnym 1 rok.

Równolegle z częścią poświęconą Małopolskiemu Systemowi Informacji Turystycznej odbywał się panel Polskiej Organizacji Turystycznej. W dwudniowym forum brali udział pracownicy punktów i centrów informacji turystycznej z całego kraju. Wydarzenie to stało się doskonałą przestrzenią do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat stanu i najważniejszych wyzwań stojących przed Polskim Systemem Informacji Turystycznej.

Pragniemy przypomnieć, że limanowskie PCIT jest również certyfikowane w ramach Polskiej Organizacji Turystycznej i w związku z tym, posiada również certyfikat przyznawany przez POT.

Forum Informacji Turysatycznej 2019

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content