„Chciejmy Polski, a będzie!”

W dniu 19 października br. o godz. 17.00 w Muzeum Regionalnym w Limanowej  miała miejsce wystawa stała ministra Józefa Becka w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Uroczyste otwarcie odbyło się pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Współorganizatorami wystawy byli: Miasto Limanowa, Instytut Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk oraz I LO im. Władysława Orkana w Limanowej.

Po oficjalnym otwarciu wystawy, o godz. 17.20 odbyła się prezentacja genezy tworzenia wystawy w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej. Następnie, o godz. 17.30 zaprezentowano dokumentalny film animowany pt.” Chciejmy Polski, a będzie! – minister Józef Beck.” Kolejno poprowadził wykład prof. dr hab. Marek Kornat z Instytutu Historii im. Tadeusza Manteuffla PAN. Część oficjalną zakończono o godz. 19.30.