Co na weekend w powiecie limanowskim? Sprawdź wydarzenia!

 

 

Przed nami weekend bogaty w liczne wydarzenia i atrakcje. Aby ułatwić Wam wybór przygotowaliśmy zestawienie uroczystości i imprez, które będą miały miejsce w dniach 24 – 25 sierpnia na terenie powiatu limanowskiego. Mamy nadzieję, że wybierzecie coś dla siebie.

 

 

 

24 sierpnia (sobota) – zapraszamy na Weekendowy „Piknik Naukowy” z Fizyką w tle

 

Piknik naukowy Pro-Vincja

 

 

24 sierpnia (sobota) – zapraszamy na Pożegnanie lata w Szczawie

 

 

Pożegnanie lata w Szczawie

 

25 sierpnia (niedziela) – zapraszamy na XIX Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich oraz VII Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki!”. Na uczestników od godziny 14:00 czekać będą stoiska pełne przysmaków regionalnej kuchni, przyrządzanych wyłącznie z naturalnych składników przez panie z kół gospodyń wiejskich powiatu limanowskiego. Będzie można posłuchać wspaniałej folkowej muzyki w wykonaniu zespołów regionalnych „Kijom Worci”, „Limanowianie” oraz kapeli „Jare Zytko” . Mnóstwo ciekawej rozrywki, ale także wiedzy na temat tradycji i dawnych ludowych obrzędów dostarczą publiczności scenki obyczajowe oraz pieśni ludowe, które na scenie zaprezentują członkinie KGW.

 

Plakat KGW

 

25 sierpnia (niedziela) – zapraszamy na XXI Złaz Turystyczny na Mogielicy

 

 

Złaz na Mogielicy

 

25 sierpnia (niedziela) – zapraszamy na X Turniej Siatkówki o Puchar Gruszowca

 

Plakat X Turnieju Siatkowego o Puchar Gruszowca

 

Od soboty 17 sierpnia trwają uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Uroczystości centralne, które będą podsumowaniem odpustu odbędą się w najbliższą niedzielę 25 sierpnia.

Plakat Pasierbiec

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content