Diecezjalne Święto Rodzin

Widok na scene

Przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu 17 czerwca odbyło się Diecezjalne Święto Rodzin, które patronatem objął Starosta Limanowski Jan Puchała. Wzięło w nim udział ok. 5,5 tysiąca osób.

Jest to święto ogólnodiecezjalne, które ma na celu wzmocnienie rodziny, ukazanie piękna małżeństwa oraz wspólną modlitwę zanoszoną do Boga w intencji rodzin diecezji tarnowskiej. Mszy św. przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Pięciu rodzinom wyróżniającym się przeżywaniem swojego małżeństwa i rodzicielstwa, a także aktywnym uczestnictwem w życiu religijnym biskup  wręczył medale Dei Regno Servire. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania „Opoka” zapewniło szereg atrakcji podczas rodzinnego festynu, na którym nie brakowało wielu konkursów. Na scenie prezentowały się zespoły regionalne. Niektóre rodzinne, jak zespół rodziny Pławeckich, Raczków i Joników z Łososiny Górnej i Starej Wsi. Podczas Diecezjalnego Święta Rodzin w specjalnym namiocie można było spotkać się z przedstawicielami wspólnot i stowarzyszeń, które tworzą małżeństwa i rodziny.

Widok ze sceny

Źródło: gosc.pl