Diecezjalnego Święta Rodzin w Starym Sączu

Wczoraj 16 czerwca odbyło się Diecezjalne Święto Rodzin. Wydarzenie to organizowane jest co roku przed ołtarzem papieskim w Starym Sącz i ma na celu integracje rodzin z całej diecezji tarnowskiej. W wydarzeniu wzięli udział  m.in. przedstawiciele Powiatu Limanowskiego Członkowie Zarządu:  Wojciech Włodarczyk i Czesław Kawalec oraz Radna Powiatu Agnieszka Orzeł.

W tym roku 16 czerwca mijała 20. Rocznica mszy kanonizacyjnej bł. Kingi, którą na błoniach w Starym Sączu odprawił papież Jan Paweł II. Ten szczególny dzień po raz kolejny zgromadził tłumy przed ołtarzem papieskim, tym razem podczas Diecezjalnego Święta Rodzin. Wydarzenie rozpoczęła msza święta, której przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Po nabożeństwie na placu za ołtarzem miały miejsce występy regionalne, zabawy dla dzieci, konkursy, stoiska z regionalnymi potrawami i słodkościami.

Wśród przygotowanych stoisk, mieszkańcy sąsiednich powiatów chętnie zatrzymywali się przy stoisku Powiatu Limanowskiego, gdzie o jego atrakcjach i wydarzeniach opowiadali przedstawiciele: Członek Zarządu Wojciech Włodarczyk i Radna Powiatu, Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Agnieszka Orzeł.

Na Diecezjalnym Święcie Rodzin nie zabrakło również regionalnego akcentu prosto z naszego powiatu, o który zadbały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Kamienicy, Szczawy, Tymbarku, Zalesia, Zasadnego i Zbludzy.

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content