Dofinansowanie ze środków PFRON do zakupu dwóch samochodów 9-cio miejscowych na rzecz osób niepełnosprawnych

Przedstawiciele powiatu podczas podpisania umowy

30 lipca 2018r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się podpisanie umów na dofinansowanie do zakupu samochodów do przewozu osób niepełnosprawnych na rzecz mieszkańców Gminy Laskowa uczęszczających do Środowiskowego Domu Samopomocy w Ujanowicach oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Rabie Niżnej.

W spotkaniu uczestniczyli Starosta Limanowski – Jan Puchała, Wicestarosta Limanowski – Mieczysław Uryga, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego – Agata Zięba, Piotr Stach – pełniący obowiązki Wójta Gminy Laskowa, Skarbnik Gminy Laskowa – Krystyna Górka, Prezes Fundacji „Opiekuńczość”- Stanisława Rapacz, Członek Zarządu Fundacji „Opiekuńczość” – Lucyna Kurowska oraz Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Rabie Niżnej –  Jan Osmoła, a także Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej –  Monika Nawalaniec wraz z pracownikiem PCPR Małgorzatą Frączek – prowadzącą Program wyrównywania różnic między regionami III.

Dofinansowanie było możliwe dzięki pozyskaniu przez Powiat Limanowski za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej  środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach likwidacji barier transportowych przewidzianych w „Programie wyrównywania różnic między regionami III”  i podpisaniu umowy w dniu 12 lipca 2018r. na kwotę w wysokości 162 400 zł. na realizację w/w zadań.

– Dzięki pozyskaniu środków z PFRON możliwe stało się dofinansowane do zakupu samochodów dostosowanych do przewozu osób z niepełnosprawnością, co z pewnością wpłynie pozytywnie na uczestników ŚDŚ w Ujanowicach oraz mieszkańców DPS w Rabie Niżnej poprawiając ich funkcjonowanie i jakość życia – mówi Jan Puchała Starosta Limanowski.