Dotacje na renowacje zabytków przekazane!

Uczestnicy spotkania

12 marca w Sali Zarządu Powiatu Limanowskiego odbyło się podpisanie umów na realizację zadań związanych z  renowacją zabytków znajdujących się na terenie powiatu limanowskiego. W ślad za podjętą uchwałą Nr XXV/252/18 z dnia 6 marca 2018 roku, Rada Powiatu Limanowskiego zatwierdziła udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane zabytków znajdujących się na terenie powiatu limanowskiego. Łączna kwota dotacji w 2018 roku – to 135 tys. zł.

Umowy zostały podpisane przez Starostę Limanowskiego Jana Puchałę oraz wicestarostę Mieczysława Urygę z Proboszczami Parafii:
pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej, ks. dr Kazimierzem Fąfarą,
pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej ks. dr Wiesławem Piotrowski,
pw. Św. Mikołaja Biskupa w Skrzydlnej – ks. dr Markiem Krupą,
pw. Św. Antoniego Opata w Męcinie ks. mgr Antonim Piś,
pw. Św. Michała Archanioła w Ujanowicach ks. Wiesławem Dzięgiel,
pw. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej ks. mgr Wiesławem Maciaszkiem
Parafię Łukowica reprezentował ksiądz wikariusz Paweł Lebda.

W spotkaniu uczestniczyli także członkowie komisji oceniającej wnioski Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Tomasz Krupiński /Przewodniczący Komisji/, Jolanta Grzegorzek Radna Powiatu Limanowskiego,Wojciech Włodarczyk Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego a także Justyna Tokarczyk Dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej wraz z Inspektor Wydziału Bogumiłą Ludwiczek.

Poniżej wykaz podmiotów, którym udzielona została dotacja celowa na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na obszarze Powiatu Limanowskiego, na podstawie złożonych  wniosków:

– Parafia Rzymsko – Katolickiej pw. Św.  Michała Archanioła w Ujanowicach
na zadanie: Odsłonięcie i pełna konserwacja polichromii na ścianach i sklepieniu prezbiterium w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Ujanowicach   w kwocie 15 tys. zł.

Parafia Rzymsko – Katolickiej pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej
na zadanie: Prace konserwatorskie przy ołtarzu bocznym „św. Józefa” w Bazylice pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej – w kwocie 45 tys. zł

– Parafia Rzymsko – Katolickiej pw. Św. Andrzeja Apostoła w Łukowicy
na zadanie:Pełna konserwacja barokowych ołtarzy bocznych (snycerka ołtarzowa w tym rzeźba z ołtarza bocznego prawego oraz struktura ołtarza bocznego lewego) w kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła w Łukowicy  – w kwocie 15 tys. zł.

– Parafia Rzymsko – Katolickiej pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej
na zadanie: Pełna konserwacja nawarstwień malarskich na stropie prezbiterium w kościele pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej- w kwocie 20 tys. zł.

– Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Mikołaja Biskupa w Skrzydlnej
na zadanie: Konserwacja i rekonstrukcja snycerki barokowego ołtarza głównego oraz rekonstrukcja 1 rzeźby ołtarzowej w kościele  pw. Św. Mikołaja Biskupa w Skrzydlnej – w kwocie 15 tys. zł.

– Parafia Rzymsko – Katolicka pw. Św. Antoniego Opata w Męcinie
na zadanie: Pełna konserwacja nawarstwień na stropie nawy w kościele pw. Św. Antoniego Opata w Męcinie – w kwocie 15 tys. zł.

– Parafia Rzymsko – Katolickiej pw. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej
na zadanie: Wykonanie/montaż instalacji elektrycznej wewnętrznejw kościele Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej -w kwocie 10 tys. zł.