Dożynki Gminne w Dobrej

Starosta Limanowski Jan Puchała podczas przemówienia na scenie

19 sierpnia odbyły się uroczyste Dożynki Gminne w Gminie Dobra.

Świętowanie rozpoczęło się mszą św. sprawowaną przez ks. Proboszcza Parafii Dobra w Sanktuarium MB Szkaplerznej w Dobrej. Następnie odbył się przemarsz korowodu Dożynkowego do parku im. Małachowskich w Dobrej. Tam nastąpiło wręczenie darów dożynkowych przez Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie Gminy w akompaniamencie Kapeli Ludowej ze Skrzydlnej oraz grupy Senior Wigor. W uroczystości udział wzięli udział m.in. Wiesław Janczyk Poseł na Sejm RP, Urszula Nowogórska Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Grzegorz Biedroń Radny Województwa Małopolskiego, Starosta Limanowski Jan Puchała, Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz gospodarze Gminy Dobra –  Wójt Benedykt Węgrzyn i Przewodniczący Rady Gminy Jan Palki.

Następnie odbył się występ Orkiestry Dętej OSP Dobra. Gościem specjalnym była kapela ze Słowacji – Oravski Richtari a ludova hudma Murinovci – złożona z wójtów i burmistrzów regionu Dlhy nad Orawą. Gościnnie wystąpił również Zespół Regionalny – Zbyrcok z Juszczyna, który zaprezentował próbkę folkloru Babiogórzan – stanowiąc również główną atrakcję wieczoru. Na scenie zaprezentowała się również Karolina Szczurowska wraz z zespołem – młodą dziewczyna, która coraz odważniej stawia swoje kroki na scenie. Dożynki zakończyły się zabawą taneczną z zespołem cFani z Łącka. Podczas wydarzenia była również okazja spróbowania smakołyków przygotowanych przez Panie z Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Dobra.

Galeria Zdjęć

ŹRÓDŁO,FOT: GOK DOBRA