Drugie spotkanie warsztatowe poświęcone nowej Strategii Rozwoju Powiatu Limanowskiego

Spotkanie warsztatowe dotyczące strategii. Uczestnicy analizują dokumenty

Trwają prace związane z opracowaniem nowej Strategii Rozwoju Powiatu Limanowskiego na lata 2019-2025. 8 lutego w Starostwie Powiatowym odbyło się drugie spotkanie warsztatowe służące wypracowaniu merytorycznych założeń do tego dokumentu. Wzięli w nim udział przedstawiciele sektora publicznego, społecznego oraz biznesowego z terenu powiatu limanowskiego.

Spotkanie rozpoczęła Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak, która w imieniu Zarządu i Rady Powiatu powitała prowadzących spotkanie oraz uczestników. – Witam na drugich już warsztatach strategicznych. Cieszę się z tak licznej Państwa obecności. Jestem przekonana, że zainteresowanie tematem oraz współpraca zaowocuje wypracowaniem prawidłowego kierunku rozwoju naszego Powiatu oraz spełni oczekiwania jego mieszkańców. Zapraszam do słuchania i aktywnego współudziału w dzisiejszych  warsztatach.

Przewodnicząca Rady Powatu liamnwoskiego Ewa Filipiak

 

Pierwszym punktem spotkania było omówienie wyników badania ankietowego przeprowadzonego internetowo wśród mieszkańców powiatu limanowskiego pod koniec ubiegłego roku. Po przedstawieniu prezentacji poświęconej wynikom ankiety, prowadzący oraz uczestnicy omówili analizę SWOT Powiatu (wypracowaną podczas pierwszego spotkania warsztatowego), a następnie rozpoczęli pracę w grupach tematycznych. Dyskutując w poszczególnych sektorach (rozwoju i infrastruktury; kapitału społecznego i atrakcyjnych warunków życia; współpracy i dobrego rządzenia) dążyli do wypracowania celów strategicznych oraz identyfikacji elementów wizji i misji rozwoju Powiatu Limanowskiego.

Warsztaty poprowadzili przedstawiciele podmiotu eksperckiego: pracownicy Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej – Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji.

Powiat Limanowski – Powiat Limanowski – wyniki badania ankietowego

GALERIA

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content