Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Kaninie

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Kaninie, styczeń 2020- uczniowie na scenie

„Kochamy nasze Babcie i Dziadków też kochamy, w dniu Babci i Dziadka życzenia Wam składamy” – słowa te rozbrzmiewały w dniu 21 stycznia w Szkole Podstawowej w Kaninie, gdzie uroczyście obchodzono Dzień Babci i Dziadka.

Na uroczystość licznie przybyli Drodzy Seniorzy, Rodzice odpowiadając na serdeczne zaproszenie dzieci i nauczycieli. To niezwykłe wydarzenie swoją obecnością uświetnili Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Dyrektor GZOS Edyta Król, Proboszcz Ks. Jan Raś, sołtys wsi Barbara Hebda, Przewodnicząca Rady Rodziców Beata Kwiatkowska wraz z Radą Rodziców oraz Małgorzata Cięciel – bibliotekarka z GBP w Starej Wsi – Filia w Kaninie.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły Halina Śmierciak, kierując słowa serdecznego powitania do wszystkich zebranych, po czym rozpoczęły się występy artystyczne przygotowane przez dzieci. Jako pierwsze występowały maluchy z przedszkola. Siedzący przy kawie i ciasteczku Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuczęta, które w śpiewanych z zapałem piosenkach i tańcach wyraziły swoją wdzięczność do Kochanych Dziadziusiów. Słuchając tych pełnych miłości słów może niejednemu z Seniorów łza wzruszenia zakręciła się w oku. Po przedszkolakach pięknie zaprezentowały się dzieci z kl. I-III, wywołując swymi występami śmiech i atmosferę radości.

Uczniowie klas starszych dla gości grali kolędy na fletach, a swoim śpiewem zachęcili Seniorów do wspólnego kolędowania. Uroczystość uświetniły także występy grup tanecznych. Po wspólnym kolędowaniu uczniowie odegrali i odśpiewali „Sto lat” na cześć swoich Babć i Dziadków.

Na zakończenie występów na Seniorów czekała także miła niespodzianka, którą sprawili im wnukowie, obdarzając własnoręcznie wykonanymi i zakupionymi upominkami.

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Kaninie - uczniowie podczas występu Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Kaninie - Starosta Limanowski podczas przemówienia do gości

Miłe i pełne rodzinnej atmosfery świętowanie zakończyło się podziękowaniami i życzeniami Władz Gminy – Wójta Jana Skrzekuta i Powiatu –Starosty Mieczysława Urygi, od których dzieci otrzymały słodkości.

 

źr.: SzP w Kaninie

image_pdfimage_print

Udostępnij